Vesper szykuje Amityville Horror

22.07.2019 | vesper | underluk

Vesper szykuje Amityville Horror

Wydawnictwo Vesper po wydaniu „Adwokata diabła” oznajmiło, że kolejną pozycją w ich katalogu będzie „Amityville horror” Jaya Ansona.


--


"Amityville Horror" to kolejna powieść, która w Polsce znana jest głównie z ekranizacji. I to nie jednej - po wyprodukowanym w 1979 filmie Stuarta Rosenbega, powstało jeszcze kilkanaście innych, mniej lub bardziej związanych z historią nawiedzonego domu w Amityville. Ale wszystko zaczęło się od napisanej w formie paradokumentu książki Jaya Ansona, w której odtwarzał on rzekomo prawdziwe (?) wydarzenia, jakie w okazyjnie nabytej willi przeżyła rodzina Lutzów. Książka powstała w 1977 roku, ale dopiero dziś doczekała się polskiego wydania.


--


O książce:


„Wpatrywałam się w lustro z niedowierzaniem. »To nie ja! To nie mogę być ja«!, wrzasnęłam. Ja, Kathleen Lutz, jestem młodą gospodynią domową o blond włosach i delikatnej bladej cerze, ale moje odbicie przedstawiało kogoś innego: przedzierzgnęłam się w ohydną dziewięćdziesięcioletnią staruchę. Miałam rzadkie białe włosy. Moje oblicze szpeciły okropne bruzdy i zmarszczki. Z ust wypływała mi ślina, która znaczyła zwiędłą, wysuszoną skórę. Było to dziełem potwornych złych mocy, które doprowadziły moją rodzinę i mnie do tego, że przez dwadzieścia osiem dni żyliśmy w niesamowitym strachu; które przeobraziły nasz wymarzony dom w istne piekło”.


--


Za tłumaczenie odpowiada Maciej Machała, posłowie popełnił Bartosz Czartoryski, a okładka i ilustracje wewnątrz książki to robota Macieja Kamudy. Tytuł ukaże się w twardej oprawie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści