Vesper szykuje Amityville Horror

22.07.2019 | vesper | underluk

Vesper szykuje Amityville Horror

Wydawnictwo Vesper po wydaniu „Adwokata diabła” oznajmiło, że kolejną pozycją w ich katalogu będzie „Amityville horror” Jaya Ansona.


--


"Amityville Horror" to kolejna powieść, która w Polsce znana jest głównie z ekranizacji. I to nie jednej - po wyprodukowanym w 1979 filmie Stuarta Rosenbega, powstało jeszcze kilkanaście innych, mniej lub bardziej związanych z historią nawiedzonego domu w Amityville. Ale wszystko zaczęło się od napisanej w formie paradokumentu książki Jaya Ansona, w której odtwarzał on rzekomo prawdziwe (?) wydarzenia, jakie w okazyjnie nabytej willi przeżyła rodzina Lutzów. Książka powstała w 1977 roku, ale dopiero dziś doczekała się polskiego wydania.


--


O książce:


„Wpatrywałam się w lustro z niedowierzaniem. »To nie ja! To nie mogę być ja«!, wrzasnęłam. Ja, Kathleen Lutz, jestem młodą gospodynią domową o blond włosach i delikatnej bladej cerze, ale moje odbicie przedstawiało kogoś innego: przedzierzgnęłam się w ohydną dziewięćdziesięcioletnią staruchę. Miałam rzadkie białe włosy. Moje oblicze szpeciły okropne bruzdy i zmarszczki. Z ust wypływała mi ślina, która znaczyła zwiędłą, wysuszoną skórę. Było to dziełem potwornych złych mocy, które doprowadziły moją rodzinę i mnie do tego, że przez dwadzieścia osiem dni żyliśmy w niesamowitym strachu; które przeobraziły nasz wymarzony dom w istne piekło”.


--


Za tłumaczenie odpowiada Maciej Machała, posłowie popełnił Bartosz Czartoryski, a okładka i ilustracje wewnątrz książki to robota Macieja Kamudy. Tytuł ukaże się w twardej oprawie.

Najnowsze wieści