Vesper wyda Gałęziste

22.08.2019 | vesper | underluk

Vesper wyda Gałęziste

Wydawnictwo Vesper wyda nową, przeredagowaną wersję debiutanckiej powieści Artura Urbanowicza – „Gałęziste”.


Książka była jednym z większych zaskoczeń w 2016 roku, co zaowocowało wyróżnieniem czytelników w plebiscycie Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego oraz niezłym przyjęciem na rynku. Wydawnictwo Vesper po sukcesie najnowszej książki Urbanowicza pt. „Inkub”, postanowiło wznowić jego debiutancką, wydaną jeszcze w ramach self publishingu powieść.


Jednak nie będzie to prosty przedruk. Autor przeredagował swoją debiutancką historię, usunął zbędne dłużyzny, napisał od nowa większość dialogów, poprawił niektóre wątki oraz większe lub mniejsze błędy stylistyczne i językowe. W efekcie w nasze łapki wpadnie nowe lepsze „Gałęziste”. I piękniejsze, bo wydawca dorzuca nową szatę graficzną, ilustracje Michała Lorenca oraz posłowie Krzysztofa Grudnika.


Premiera zapowiedziana jest na 13 listopada 2019 roku podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.


--


Nowa, ulepszona wersja powieści, która zdobyła Nagrodę Czytelników Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego!
Nie wierz w nic, co widzisz, słyszysz… i w co do tej pory wierzyłeś.
Jest taki dom, w którym nie chciałbyś spędzić nocy. Z jakiegoś powodu ciemność w nim jest inna. Jeszcze bardziej złowroga niż gdziekolwiek indziej.
Jest takie jezioro, w którym mieszkają nieumarli. Ich przewaga nad Tobą jest prosta – oni nie potrzebują nabierać powietrza.
Jest taki demon, o którym wolałbyś nie wiedzieć. Niematerialne uosobienie zła, przed którym nie sposób uciec.
Jest takie miejsce, w którym znajdziesz ten dom. Miejsce, które skrywa też to jezioro, miejsce, w którym ten demon był od zawsze. To las. Las, w którym za nic w świecie nie chciałbyś się zgubić. Kiedy już raz do niego wejdziesz, nie pozwoli Ci wyjść.
Jest taka historia, której nie chciałbyś poznać. Opowieść, która Cię zaintryguje, zaskoczy i przerazi do szpiku kości. Powieść grozy na baśniowych ziemiach Suwalszczyzny, z zaskakującym zakończeniem godnym mistrzów gatunku.
Odważysz się?
W porównaniu z pierwowzorem tekst powieści został gruntownie przeredagowany, poprawiony, okraszony klimatycznymi ilustracjami oraz uzupełniony o rozbudowane posłowie.


Autor: Artur Urbanowicz
Okładka: Dawid Boldys
Ilustracje: Michał Lorenc
Wydawnictwo Vesper
Stron: 450
Format: 145x205 mm
Cena detal. 45,90 zł
Oprawa twarda
ISBN 978-83-7731-340-4


Gałęziste - Artur Urbanowicz - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści