Psychoza – zapowiedź

03.09.2019 | vesper | underluk

Psychoza – zapowiedź

Na połowę października wydawnictwo Vesper zapowiedziało nowe wydanie „Psychozy” Roberta Blocha.


--

Psychoza (1959) Roberta Blocha, powieść niewielka rozmiarem, stoi jednak w centrum dość rozległej konstelacji. A ta – jak to się zdarza w wypadku szczególnie znaczących dzieł literatury popularnej – ma skłonność do nieustannego rozrastania się. Obserwujemy to nawet sześćdziesiąt lat po ukazaniu się książki. Zjawisko pod wspólnym szyldem »Psychoza« grupuje bowiem bardzo rozmaitą i rozległą materię, bo i autentyczne wydarzenia z kronik policyjnych, i postępy badań psychiatrycznych, i opis tych schorzeń w prasie kolorowej i brukowej, a także literaturę z psychopatycznym zabójcą w tle. Wreszcie film, a w tym obrębie – fenomen kina nazwiskiem Alfred Hitchcock i dokonaną przez niego ekranizację powieści Roberta Blocha. Dalej: jej sequele, prequel i remake oraz »film o filmie«, jakim jest obraz Hitchcock, który opowiada o dziejach powstania ekranowej Psychozy”.
- wyimek z posłowia Wiesława Kota


--

Warto wspomnieć, że książka obchodzi w tym roku sześćdziesiąte urodziny, a premiera jej nowego wydania od wydawnictwa Vesper, zaplanowana jest na 16 października

PSYCHOZA
Autor: Robert Bloch
Przekład: Ewa Spirydowicz
Posłowie: Wiesław Kot
Okładka i ilustracje: Krzysztof Wroński
Wydawnictwo Vesper
format: 140x205 mm
stron: 221
oprawa twarda
ISBN 978-83-7731-339-8
EAN 9788377313398
cena detal. 35,90 zł


Psychoza - Robert Bloch - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści