Polacy szykują Anthology of Fear

10.09.2019 | ppe.pl | underluk

Polacy szykują Anthology of Fear

Anthology of Fear” to nadchodzący potrójny psychologiczny horror, nad którym pracuje rodzima ekipa RG Crew.


Potrójny bo w grze poznamy trzy opowieści. Pierwsza, osadzona w XX wieku na syberyjskim odludziu, skupi się na przetrwaniu w niezbyt sprzyjających warunkach. Druga zajmie się wyobcowanie i aktem twórczym we współczesności. Trzecia natomiast nie ma określonych ram czasowych, ale weźmie na warsztat wspomnienia.


Tak o grze mówi Hubert Zatorski, reżyser i główny designer produkcji:


Każda z trzech historii jest inna – oczywiście różne są też postacie, epoki czasowe, itd. Gracz otrzyma więc niejako trzy mniejsze gry w jednej. Każda z nich zapewni odmienne doświadczenia. Nasza gra będzie różnorodna i niejednoznaczna. W Anthology of Fear bez żadnego problemu odnajdą się m.in. fani serii Silent Hill i Outlast, ale także tytułów w stylu Layers of Fear, Alan Wake czy nawet Hunt: Showdown.


A tak Piotr Rycąbel, główny programist:


W Anthology of Fear przyjęliśmy szeroką perspektywę i to przełoży się na samą rozgrywkę. Poszczególne epizody będą więc zróżnicowane również pod tym względem. Zależnie od epizodu, nie zabraknie np. eksploracji, skradania, ucieczki, walki i polowania.


Produkcja zmierza na PC i Nintendo Switch, a na blaszakach powinniśmy móc zagrać już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na maszynce Nintendo kilka miesięcy później.


Najnowsze wieści