„Księgi krwi” trafią na ekran

05.11.2019 | filmweb.pl | underluk

„Księgi krwi” trafią na ekran

Platforma Hulu przymierza się do sięgnięcia po „Books of Blood” Clive’a Barkera. Film miałby zawierać trzy historie.


Księgi krwi” to sześć tomów opowiadań, wydanych u nas w latach dziewięćdziesiątych, a pierwotnie opublikowanych w latach osiemdziesiątych. Producentami bazującego na nich obrazu mają być Seth MacFarlane i Brannon Braga. Drugi z panów maczał także wraz z Adamem Simonem palce w scenariuszu.


Premiera planowana jest na przyszłoroczną jesień, a trzy historie, które złożą się na film to:


- Marii (Anna Friel), która jest słynnym psychologiem. Znana jest z absolutnej negacji zjawisk nadprzyrodzonych i specjalizuje się w obalaniu "przesądów". Kiedy jej 7-letni syn umiera na białaczkę, poznaje Simona (Rafi Gavron), który przekonuje ją, że potrafi się skontaktować z chłopcem;


- Jenny (Britt Robertson), nadwrażliwej na bodźce zmysłowe dziewczyny, która cierpi na misphonię (awersję na dźwięki). Kiedy dowiaduje się, że jej matka zamierza odesłać ją na "Farmę", kradnie jej pieniądze i rusza do Los Angeles;


- Benneta (Yul Vazquez), który jest płatnym zabójcą. Jego ostatnia ofiara zdradza mu tajemnicę bezcennej książki. Dzięki niej on i jego żona w końcu mogliby przejść na emeryturę. Poszukiwania książki sprawią, że zaczną się wokół niego dziać niewytłumaczalne, paranormalne rzeczy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści