Annabelle wraca do domu na Blu-ray i DVD

13.11.2019 | informacja prasowa | underluk

Annabelle wraca do domu na Blu-ray i DVD

Dziś swoją premierę na Blu-ray i DVD miał horror „Annabelle wraca do domu”.


--


Demonolodzy Ed (Patrick Wilson) i Lorraine Warren (Vera Farmiga) chcą za wszelką cenę uniemożliwić Annabelle dokonywanie kolejnych okrutnych czynów. Przywożą opętaną lalkę do zamkniętego pokoju z niezwykłymi przedmiotami w swoim domu. Układają ją "bezpiecznie" za poświęconym szkłem i proszą księdza o udzielenie błogosławieństwa. Mimo względnego spokoju w tym okresie wszystkie demoniczne przedmioty zgromadzone w domu Warrenów nadal pozostają narzędziami wykorzystywanymi przez siły zła, które wyczuwają obecność Annabelle. Rok później nadchodzi bezbożna noc. Po wizycie Judy (McKenna Grace), dziesięcioletniej córki Warrenów i jej przyjaciółek w tym pokoju, Annabelle się budzi... a wraz z nią budzą się wszystkie zamknięte w nim demony.


"Annabelle wraca do domu" to debiut reżyserski Gary'ego Daubermana, scenarzysty filmów "Annabelle", "Annabelle: Narodziny zła" i "Zakonnica". Główne role w filmie zagrali McKenna Grace ("Obdarowani"), Madison Iseman ("Jumanji: Przygoda w dżungli"), Katie Sarife (miniserial "Dziewczyna poznaje świat"), Michael Cimino (serial "Training Day") i Samara Lee ("Łowca czarownic"). Dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Patrick Wilson ("Aquaman") i nominowana do Oscara Vera Farmiga ("Godzilla II: Król potworów") ponownie wcielili się w role Eda i Lorraine Warrenów.


Mamy początek lat 70., niedługo po zakończeniu sprawy Perronów, którą śledziliśmy w "Obecności". Gdy Warrenowie zaczynają pojawiać się w mediach, ludzie dowiadują się o ich profesji, co dla ich dziewięcioletniej córki Judy, z czego jeszcze demonolodzy nie zdają sobie sprawy, staje się coraz większym problemem – tłumaczy Gary Dauberman.


Chociaż fabuła tej produkcji przedstawia tylko pobieżnie zdarzenie opisane w prawdziwych aktach Warrenów, Dauberman stwierdził, że byłoby ciekawie doświadczyć świata zjawisk paranormalnych, w którym żyją rodzice Judy, właśnie jej oczami. Jak to jest być ich córką i widzieć, jak wracają do domu po pracy, w której codziennie mają do czynienia z tymi przerażającymi zdarzeniami nie z tego świata? Albo, jak to jest mieszkać w pokoju, który od przedmiotów będących w zasadzie pamiątkami po wszystkich straszliwych dochodzeniach, dzieli tylko korytarz? – pyta reżyser.


Patrick Wilson, który ponownie wciela się w postać Eda Warrena, mówi, że zarówno on, jak i jego partnerka z planu Vera Farmiga, uwielbiają odgrywać te role, bo wiedzą, że z jednej strony będą mieli okazję wziąć udział w dramatycznych, a zarazem przerażających scenach, w których stawią czoła mrocznym siłom, z drugiej zaś strony otrzymają możliwość pokazania codziennego życia tej pary. W tym filmie w sposób szczególny zaakcentowano ich rolę jako kochających rodziców Judy. Vera Farmiga, która u boku Wilsona po raz kolejny wciela się w postać Lorraine Warren, dodaje, że tym, co przyciąga ją do tych historii, jest w głównej mierze czystość ich miłości i łącząca ich głęboka więź, dzięki czemu tworzą doskonały zespół. Swoją siłę czerpią z wiary będącej całkowitym przeciwieństwem ciemności, z którą stykają się każdego dnia.


Zdjęcia do filmu "Annabelle wraca do domu" rozpoczęły się w październiku 2018 roku i trwały do połowy grudnia w Los Angeles i okolicach. Na planie produkcji, podobnie jak przy innych filmach z uniwersum "Obecności" nie zabrakło... księdza, który pobłogosławił produkcję. Niemniej w czasie realizacji zdjęć do każdego kolejnego filmu na planie działy się dziwne rzeczy, których świadkami wielokrotnie byli zarówno aktorzy, jak i członkowie ekipy. Horror "Annabelle wraca do domu" nie różnił się pod tym względem od pozostałych.


Na ekrany światowych kin horror "Annabelle wraca do domu" wszedł w lipcu i czerwcu tego roku. Wyprodukowany za około 30 milionów dolarów film w samych tylko kinach wygenerował przychód w wysokości blisko 223 milionów dolarów odnosząc komercyjny sukces.


DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:
Sceny niewykorzystane
Pokój artefaktów i okultyzm
Światło i miłość
Za kulisami: Przewoźnik-Demon, Krwawa panna młoda, Wilkołak


DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:
Za kulisami: Wilkołak

Najnowsze wieści