Annabelle wraca do domu na Blu-ray i DVD

13.11.2019 | informacja prasowa | underluk

Annabelle wraca do domu na Blu-ray i DVD

Dziś swoją premierę na Blu-ray i DVD miał horror „Annabelle wraca do domu”.


--


Demonolodzy Ed (Patrick Wilson) i Lorraine Warren (Vera Farmiga) chcą za wszelką cenę uniemożliwić Annabelle dokonywanie kolejnych okrutnych czynów. Przywożą opętaną lalkę do zamkniętego pokoju z niezwykłymi przedmiotami w swoim domu. Układają ją "bezpiecznie" za poświęconym szkłem i proszą księdza o udzielenie błogosławieństwa. Mimo względnego spokoju w tym okresie wszystkie demoniczne przedmioty zgromadzone w domu Warrenów nadal pozostają narzędziami wykorzystywanymi przez siły zła, które wyczuwają obecność Annabelle. Rok później nadchodzi bezbożna noc. Po wizycie Judy (McKenna Grace), dziesięcioletniej córki Warrenów i jej przyjaciółek w tym pokoju, Annabelle się budzi... a wraz z nią budzą się wszystkie zamknięte w nim demony.


"Annabelle wraca do domu" to debiut reżyserski Gary'ego Daubermana, scenarzysty filmów "Annabelle", "Annabelle: Narodziny zła" i "Zakonnica". Główne role w filmie zagrali McKenna Grace ("Obdarowani"), Madison Iseman ("Jumanji: Przygoda w dżungli"), Katie Sarife (miniserial "Dziewczyna poznaje świat"), Michael Cimino (serial "Training Day") i Samara Lee ("Łowca czarownic"). Dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Patrick Wilson ("Aquaman") i nominowana do Oscara Vera Farmiga ("Godzilla II: Król potworów") ponownie wcielili się w role Eda i Lorraine Warrenów.


Mamy początek lat 70., niedługo po zakończeniu sprawy Perronów, którą śledziliśmy w "Obecności". Gdy Warrenowie zaczynają pojawiać się w mediach, ludzie dowiadują się o ich profesji, co dla ich dziewięcioletniej córki Judy, z czego jeszcze demonolodzy nie zdają sobie sprawy, staje się coraz większym problemem – tłumaczy Gary Dauberman.


Chociaż fabuła tej produkcji przedstawia tylko pobieżnie zdarzenie opisane w prawdziwych aktach Warrenów, Dauberman stwierdził, że byłoby ciekawie doświadczyć świata zjawisk paranormalnych, w którym żyją rodzice Judy, właśnie jej oczami. Jak to jest być ich córką i widzieć, jak wracają do domu po pracy, w której codziennie mają do czynienia z tymi przerażającymi zdarzeniami nie z tego świata? Albo, jak to jest mieszkać w pokoju, który od przedmiotów będących w zasadzie pamiątkami po wszystkich straszliwych dochodzeniach, dzieli tylko korytarz? – pyta reżyser.


Patrick Wilson, który ponownie wciela się w postać Eda Warrena, mówi, że zarówno on, jak i jego partnerka z planu Vera Farmiga, uwielbiają odgrywać te role, bo wiedzą, że z jednej strony będą mieli okazję wziąć udział w dramatycznych, a zarazem przerażających scenach, w których stawią czoła mrocznym siłom, z drugiej zaś strony otrzymają możliwość pokazania codziennego życia tej pary. W tym filmie w sposób szczególny zaakcentowano ich rolę jako kochających rodziców Judy. Vera Farmiga, która u boku Wilsona po raz kolejny wciela się w postać Lorraine Warren, dodaje, że tym, co przyciąga ją do tych historii, jest w głównej mierze czystość ich miłości i łącząca ich głęboka więź, dzięki czemu tworzą doskonały zespół. Swoją siłę czerpią z wiary będącej całkowitym przeciwieństwem ciemności, z którą stykają się każdego dnia.


Zdjęcia do filmu "Annabelle wraca do domu" rozpoczęły się w październiku 2018 roku i trwały do połowy grudnia w Los Angeles i okolicach. Na planie produkcji, podobnie jak przy innych filmach z uniwersum "Obecności" nie zabrakło... księdza, który pobłogosławił produkcję. Niemniej w czasie realizacji zdjęć do każdego kolejnego filmu na planie działy się dziwne rzeczy, których świadkami wielokrotnie byli zarówno aktorzy, jak i członkowie ekipy. Horror "Annabelle wraca do domu" nie różnił się pod tym względem od pozostałych.


Na ekrany światowych kin horror "Annabelle wraca do domu" wszedł w lipcu i czerwcu tego roku. Wyprodukowany za około 30 milionów dolarów film w samych tylko kinach wygenerował przychód w wysokości blisko 223 milionów dolarów odnosząc komercyjny sukces.


DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:
Sceny niewykorzystane
Pokój artefaktów i okultyzm
Światło i miłość
Za kulisami: Przewoźnik-Demon, Krwawa panna młoda, Wilkołak


DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:
Za kulisami: Wilkołak

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści