„Nawiedzony dom” od Starej Szkoły

27.11.2019 | stara-szkola.com, taniaksiazka.pl | underluk

„Nawiedzony dom” od Starej Szkoły

Niedawno nakładem wydawnictwa Stara Szkoła, ukazała się książka „Nawiedzony dom” Johna Boyne’a.


--


Mroczna Anglia, 1867.


Po śmierci ojca Eliza Caine postanawia porzucić Londyn i objąć stanowisko guwernantki w posiadłości Gaudlin Hall. W starym domu nie zastaje jednak pracodawcy. Wita ją tylko… dwoje dzieci.
Tajemnica, o której nikt nie chce mówić. Klaustrofobiczna atmosfera angielskiej prowincji. I seria wypadków wskazujących na siły nadprzyrodzone. Kiedy na jaw wychodzi tragiczny los poprzednich guwernantek, Eliza Caine pojmuje, że w Gaudlin Hall stoczy bój o życie swoje i swoich podopiecznych.


Ponura posiadłość, dwójka zbyt poważnych jak na swój wiek dzieci i straszna rodzinna tajemnica. Nie trzeba mnie było długo zachęcać do poznania tej książki. Boyne stworzył klasyczną powieść grozy, którą przeczytałam z przyjemnością.Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka m.in. cyklu Kwiat paproci.


Angielska prowincja spowita mgłą, rodzinne tajemnice skrzętnie ukrywane w opustoszałej posiadłości. Nawiedzony dom Boyne’a aż kipi od klasycznego, gawędziarskiego stylu ghost stories spod znaku Jamesa i Dickensa. Pozwoliłem się pochłonąć niesamowitości Gaudlin Hall od pierwszych stron i nie żałuję! Interesująca pozycja dla doświadczonych miłośników klasyki gatunku oraz młodszych czytelników stawiających pierwsze kroki w świecie literatury niesamowitej.
Jakub Bielawski, autor powieści Ćma


John Boyne – autor światowego bestsellera Chłopiec w pasiastej piżamie (ponad dziesięć milionów sprzedanych egzemplarzy), jeden z najpopularniejszych irlandzkich pisarzy, laureat wielu międzynarodowych nagród. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad pięćdziesiąt języków.


Świetna zabawa… Doskonale zrównoważone tempo opowieści i wiele niespodzianek!
„The Times”


Porywająca historia, wyśmienita lektura. Gwarancja doskonałej zabawy.
„The Irish Times”


Świetnie opowiedziana klasyczna historia. Boyne celowo bawi się tradycjami literackimi i zabiera nas w zupełnie nową, ekscytującą podróż, która – jak wszystkie dobre opowiastki o duchach – trzyma w napięciu do ostatniej strony.
„The Sunday Independent”


Elegancko napisana książka na miarę wielkich klasyków.
„The Telegraph”


Ta opowieść ucieszy wszystkich fanów Dickensa i zaintryguje każdego, kto odważy się wyruszyć z bohaterką w jej tajemniczą podróż.
„The Daily Express”


Przerażająco dobra książka. Ta pełna grozy powieść porwie nas w objęcia strachu i pokaże nam nie tylko jego źródła, ale też sposób, w jaki można go pokonać.
„The Observer”


Jako opowieść o duchach ta książka sprawdza się wyśmienicie. To wyrazista, odważna historia, w której autor niewątpliwie przypomina czytelnikom o swoim wielkim talencie.
„The Irish Independent”


Niesamowita historia o duchach. Aż przechodzą dreszcze!
„The Mail On Sunday”


--


Autor: John Boyne
Wydawnictwo: Stara Szkoła
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 348


Nawiedzony dom - John Boyne - okładka

Najnowsze wieści