Komiks „Lovecraft” trafi na ekrany

15.12.2019 | filmweb.pl, egmont | underluk

Komiks „Lovecraft” trafi na ekrany

Wytwórnia Warner Bros. szykuje ekranizację komiksu „Lovecraft”.


Obraz wypordukują David Benioff i D.B. Weiss, którzy wcześniej pracowali przy „Grze o tron”. Scenariusz napiszą Phil Hay i Matt Manfredi.


Komiks narysowany przez Enrique Breccia do scenariusza Keitha Giffena i Hansa Rodionoffa oryginalnie był wydany przez DC Comics w imprincie Vertigo. W Polsce ukazał się 2006 roku nakładem wydawnictwa Egmont i był pierwszym numerem serii Obrazy Grozy.


Krótko o samej powieści graficznej:


Niezwykły album o życiu Howarda Phillipsa Lovecrafta, w które wkracza świat mitów wymyślonych przez samego pisarza, powstał w wyniku współpracy trójki znakomitych profesjonalistów.
Hans Rodionoff, specjalista od wymyślania scenariuszy filmowych horrorów, napisał tym razem wstępny skrypt komiksu. Ostatecznie do formy graficznej tekst ten zaadaptował Keith Giffen, znany wcześniej z opowieści o superbohaterach. Rysunkami zajął się jeden z największych argentyńskich grafików, Enrique Breccia.


Wstęp natomiast napisał John Carpenter, jeden z najbardziej znanych reżyserów horrorów, który od lat jest miłośnikiem twórczości Lovecrafta.


Album ten nie jest zwyczajną opowieścią obyczajową. Na kanwie prawdziwych wydarzeń z życia pisarza osnuto autentyczny horror – właśnie w stylu lovecraftowskim. Skoro sam twórca wierzył, iż wymyślone przez niego uniwersum grozy jest prawdziwe, zatem na kartach tego komiksu ów inny świat wszedł do jego życia. A potem doprowadził go na skraj szaleństwa. [za Egmont]

Najnowsze wieści