Komiks „Lovecraft” trafi na ekrany

15.12.2019 | filmweb.pl, egmont | underluk

Komiks „Lovecraft” trafi na ekrany

Wytwórnia Warner Bros. szykuje ekranizację komiksu „Lovecraft”.


Obraz wypordukują David Benioff i D.B. Weiss, którzy wcześniej pracowali przy „Grze o tron”. Scenariusz napiszą Phil Hay i Matt Manfredi.


Komiks narysowany przez Enrique Breccia do scenariusza Keitha Giffena i Hansa Rodionoffa oryginalnie był wydany przez DC Comics w imprincie Vertigo. W Polsce ukazał się 2006 roku nakładem wydawnictwa Egmont i był pierwszym numerem serii Obrazy Grozy.


Krótko o samej powieści graficznej:


Niezwykły album o życiu Howarda Phillipsa Lovecrafta, w które wkracza świat mitów wymyślonych przez samego pisarza, powstał w wyniku współpracy trójki znakomitych profesjonalistów.
Hans Rodionoff, specjalista od wymyślania scenariuszy filmowych horrorów, napisał tym razem wstępny skrypt komiksu. Ostatecznie do formy graficznej tekst ten zaadaptował Keith Giffen, znany wcześniej z opowieści o superbohaterach. Rysunkami zajął się jeden z największych argentyńskich grafików, Enrique Breccia.


Wstęp natomiast napisał John Carpenter, jeden z najbardziej znanych reżyserów horrorów, który od lat jest miłośnikiem twórczości Lovecrafta.


Album ten nie jest zwyczajną opowieścią obyczajową. Na kanwie prawdziwych wydarzeń z życia pisarza osnuto autentyczny horror – właśnie w stylu lovecraftowskim. Skoro sam twórca wierzył, iż wymyślone przez niego uniwersum grozy jest prawdziwe, zatem na kartach tego komiksu ów inny świat wszedł do jego życia. A potem doprowadził go na skraj szaleństwa. [za Egmont]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści