Hotel Afterlife – piekielny tycoon zapowiedziany na PC i konsole

22.01.2020 | Informacja prasowa | underluk

Hotel Afterlife – piekielny tycoon zapowiedziany na PC i konsole

W IV kwartale 2020 r. na PC wydana zostanie nowa strategia ekonomiczna Hotel Afterlife – zapowiedziało Gaming Factory S.A.


 Ten pełny czarnego humoru piekielny tycoon pojawi się także na Nintendo Switch i innych konsolach. Twórcy z polskiego Alrauna Studio zapowiadają, że Hotel Afterlife pozwoli na „oczyszczanie grzesznych dusz” i będzie tytułem skierowanym m.in. do fanów Two Point Hospital i serii Dungeon Keeper.


Nad stworzeniem Hotel Afterlife pracuje niezależne polskie Alrauna Studio. Wydawcą gry będzie Gaming Factory S.A., w którego planach wydawniczych znajdują się też m.in. komiksowa strzelanka Chains of Fury oraz sportowo-wyścigowy FoodBall.


Gracz wcieli się w managera nietypowego, zlokalizowanego w piekielnych zaświatach, hotelu. Zasady działania tego hotelu będą całkowicie niestandardowe. Jak tłumaczą twórcy gry, zamiast opiekować się i przychylać nieba klientom, gracz otrzyma zadanie odpowiedniego „ugoszczenia” grzeszników. Sprawne i efektywne prowadzenie Hotelu Afterlife umożliwi pięcie się w korporacyjnej hierarchii.


Ten nietypowy tycoon tworzony jest z myślą o jednoosobowej rozgrywce. Tytuł ma zaoferować rozbudowaną kampanię z 9 piekielnymi mapami, wzorowanymi na kręgach piekielnych z Boskiej komedii Dantego Alighieri. Przygotowany zostanie też tryb swobodnej rozgrywki, a twórcy rozważają także szereg dodatków opartych na mitologiach i kulturach z całego świata.


„Hotel Afterlife to nie pięciogwiazdkowy hotel pełen luksusów, ale miejsce bardzo specyficzne. To swego rodzaju oczyszczalnia grzesznych dusz. W tym świecie walutą nie będą dolary, jeny, euro czy kryptowaluty, ale po prostu grzechy. Nasza gra zapewni wiele możliwości i pozwoli na uwolnienie kreatywnego potencjału graczy. Rozgrywka będzie koncentrować się na budowaniu, personalizacji oczyszczania dusz oraz różnych elementach ekonomicznych. Nie zabraknie też niejednoznacznego humoru na dobrym poziomie i odniesień do popkultury czy polityki” – mówi game designer w Alrauna Studio, Michał Stonawski.


Nowy tycoon pozwoli na budowę hotelu od podstaw, włącznie z zaplanowaniem poszczególnych pomieszczeń i pięter. To od gracza zależeć będzie też wybór i umiejscowienie atrakcji, w tym wielu urządzeń tortur. Zadania obejmą również zarządzanie kosiarzami i personelem, a także podejmowanie decyzji o charakterze architektonicznym i finansowym.
„Ten piekielny tycoon połączy w sobie rozbudowane elementy strategiczno-ekonomiczne i sporo czarnego humoru. Hotel Afterlife powinien szczególnie mocno przypaść do gustu graczom ceniącym sobie gry w stylu Two Point Hospital, Dungeon Keeper, Hotel Giant czy Prison Architect” – mówi CEO Gaming Factory S.A., Mateusz Adamkiewicz.


Hotel Afterlife – główne cechy:
- piekielny tycoon;
- oczyszczanie grzesznych dusz;
- kampania oparta na 9 kręgach piekielnych Dantego;
- dużo czarnego humoru;
- zróżnicowane narzędzia tortur;
- zarządzanie personelem i kosiarzami;
- rankingi online.


Gaming Factory S.A. zapowiada, że Hotel Afterlife zostanie wydany na PC (Steam) w IV kw. 2020 r. Później gra ma trafić również na Nintendo Switch oraz inne konsole.


Hotel Afterlife (Steam):
https://store.steampowered.com/app/1222960/Hotel_Afterlife/Hotel After Life - screen 1


Hotel After Life - screen 2


Hotel After Life - screen 3


Hotel After Life - screen 4


Hotel After Life - screen 5


Hotel After Life - screen 6


Hotel After Life - screen 7


Hotel After Life - screen 8


Hotel After Life - screen 9


Hotel After Life - screen 10


Hotel After Life - screen 11


Hotel After Life - screen 12


Hotel After Life - screen 13

Najnowsze wieści