Vesper szykuje Twierdzę

29.01.2020 | vesper | underluk

Vesper szykuje Twierdzę

Wydawnictwo Vesper pochwaliło się okładką do horroru „Twierdza” pióra F. Paula Wilsona.


--


„Coś morduje moich ludzi”. Tak brzmi wiadomość wysłana przez nazistowskiego dowódcę stacjonującego w małym zamku wysoko w odległych, rumuńskich Karpatach. Każdej nocy niewidzialny i cichy wróg wybiera jedną ofiarę i pozostawia jej okaleczone zwłoki ku przerażeniu żołnierzy.


Kiedy do twierdzy przybywa elitarny oddział SS, naziści odkrywają w podziemiach pradawną tajemnicę. Zwracają się o pomoc do lokalnego żydowskiego badacza folkloru, by ten rzucił nieco światła na niewytłumaczalne wydarzenia. Nikt nie wie jednak, że do twierdzy zmierza ktoś jeszcze…


Bitwa się rozpoczęła: starcie między złem wcielonym stworzonym przez człowieka, a tym zbudzonym ze snu, niewyobrażalnym horrorem, którego powstrzymanie zdaje się niemożliwe.


--


Grafika na okładce to robota Mariusza Gandzela i… powiedzmy, że jest ok, ale bardziej podoba mi się ta amberowska z lat dziewięćdziesiątych. Ale kiedyś to wszystko było lepsze ;).


Ale wracając do nowego wydania „Twierdzy”. Jest szansa na wydanie całości, czyli bodajże sześciu książek, ale jak zaznacza wydawca w komentarzach pod okładką na swoim fanpage’u, wszystko zależy od zainteresowania, jakim będzie cieszyła się zaprezentowana właśnie pozycja.


Twierdza - F. Paul Wilson - okładka

Najnowsze wieści