Vesper szykuje Twierdzę

29.01.2020 | vesper | underluk

Vesper szykuje Twierdzę

Wydawnictwo Vesper pochwaliło się okładką do horroru „Twierdza” pióra F. Paula Wilsona.


--


„Coś morduje moich ludzi”. Tak brzmi wiadomość wysłana przez nazistowskiego dowódcę stacjonującego w małym zamku wysoko w odległych, rumuńskich Karpatach. Każdej nocy niewidzialny i cichy wróg wybiera jedną ofiarę i pozostawia jej okaleczone zwłoki ku przerażeniu żołnierzy.


Kiedy do twierdzy przybywa elitarny oddział SS, naziści odkrywają w podziemiach pradawną tajemnicę. Zwracają się o pomoc do lokalnego żydowskiego badacza folkloru, by ten rzucił nieco światła na niewytłumaczalne wydarzenia. Nikt nie wie jednak, że do twierdzy zmierza ktoś jeszcze…


Bitwa się rozpoczęła: starcie między złem wcielonym stworzonym przez człowieka, a tym zbudzonym ze snu, niewyobrażalnym horrorem, którego powstrzymanie zdaje się niemożliwe.


--


Grafika na okładce to robota Mariusza Gandzela i… powiedzmy, że jest ok, ale bardziej podoba mi się ta amberowska z lat dziewięćdziesiątych. Ale kiedyś to wszystko było lepsze ;).


Ale wracając do nowego wydania „Twierdzy”. Jest szansa na wydanie całości, czyli bodajże sześciu książek, ale jak zaznacza wydawca w komentarzach pod okładką na swoim fanpage’u, wszystko zależy od zainteresowania, jakim będzie cieszyła się zaprezentowana właśnie pozycja.


Twierdza - F. Paul Wilson - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści