Co słychać w kontynuacji Zombie Express

24.03.2020 | filmweb.pl | underluk

Co słychać w kontynuacji Zombie Express

Peninsula” to powstający sequel bardzo dobrze przyjętego (i słusznie) „Zombie Express”. Pojawiło się trochę informacji o filmie i pierwsze zdjęcia z produkcji.


Koreańska premiera horroru planowana jest latem, a reżyser Yeon Sang-ho tak wypowiedział się na temat produkcji:


Akcja filmu rozgrywa się cztery lata po "Zombie expressie", w tym samym uniwersum, ale nie jest to kontynuacja tej samej historii i pojawiają się nowi bohaterowie. Władza administracyjna została wyniszczona przez epidemię zombie i Korea istnieje już tylko jako miejsce na mapie, a nie państwo. Dlatego film nosi tytuł "Peninsula" (czyli "półwysep").


Wyjaśnił też, że produkcja posiada zdecydowanie większy budżet niż poprzednik, a co za tym idzie, twórcy mogą sobie pozwolić na większy rozmach.


W porównaniu z "Peninsula" "Zombie express" wygląda jak film niezależny. Pierwsza część opierała się na koncepcie, kręciliśmy ją w ciasnych przestrzeniach. "Peninsula" ma dużo większy rozmach.


Fabuła skupi się na losach żołnierz, który ucieka z tytułowego półwyspu. Miejsce to zostaje odizolowana by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Jung-Seok wraca jednak do Korei ze specjalną misją.


Peninsula - screen 1


Peninsula - screen 2


Peninsula - screen 3

Najnowsze wieści