Co słychać w kontynuacji Zombie Express

24.03.2020 | filmweb.pl | underluk

Co słychać w kontynuacji Zombie Express

Peninsula” to powstający sequel bardzo dobrze przyjętego (i słusznie) „Zombie Express”. Pojawiło się trochę informacji o filmie i pierwsze zdjęcia z produkcji.


Koreańska premiera horroru planowana jest latem, a reżyser Yeon Sang-ho tak wypowiedział się na temat produkcji:


Akcja filmu rozgrywa się cztery lata po "Zombie expressie", w tym samym uniwersum, ale nie jest to kontynuacja tej samej historii i pojawiają się nowi bohaterowie. Władza administracyjna została wyniszczona przez epidemię zombie i Korea istnieje już tylko jako miejsce na mapie, a nie państwo. Dlatego film nosi tytuł "Peninsula" (czyli "półwysep").


Wyjaśnił też, że produkcja posiada zdecydowanie większy budżet niż poprzednik, a co za tym idzie, twórcy mogą sobie pozwolić na większy rozmach.


W porównaniu z "Peninsula" "Zombie express" wygląda jak film niezależny. Pierwsza część opierała się na koncepcie, kręciliśmy ją w ciasnych przestrzeniach. "Peninsula" ma dużo większy rozmach.


Fabuła skupi się na losach żołnierz, który ucieka z tytułowego półwyspu. Miejsce to zostaje odizolowana by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Jung-Seok wraca jednak do Korei ze specjalną misją.


Peninsula - screen 1


Peninsula - screen 2


Peninsula - screen 3

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści