Urlop na Wyspie Doktora Moreau?

27.05.2020 | vesper | underluk

Urlop na Wyspie Doktora Moreau?

Oferta Wydawnictwa Vesper w czerwcu powiększy się o „Wyspę doktora Moreau” H. G. Wellsa.


--


Edward Pendric, jedyny ocalały z katastrofy statku rozbitek, trafia na tajemniczą wyspę, którą zamieszkuje ekscentryczny, genialny naukowiec doktor Moreau oraz jego pomocnik Montgomery. Pasją doktora Moreau jest fizjologia – nieustannie pracuje nad krzyżowaniem rozmaitych gatunków zwierząt, wzbogacając je jednocześnie o ludzkie cechy. Te przerażające i makabryczne eksperymenty wkrótce wymykają się spod kontroli i na wyspie zaczyna się prawdziwy horror.


Wyspa doktora Moreau" to nie tylko komentarz do teorii ewolucji, boskiej kreacji czy dychotomii natura–kultura, współcześni czytelnicy bez trudu odkryją, że książka Georga Herberta Wellsa, mimo ponad 120 lat od czasu ich wydania, wciąż wydaje się niezwykle aktualna. W obliczu nowych odkryć z zakresu biotechnologii, technik klonowania i genetycznego modyfikowania organizmów, nabiera wręcz profetycznego charakteru. Wells po raz kolejny udowadnia, że rozwój nauki nie tylko daje ludzkości nadzieję na lepszą przyszłość, ale może wieść nasz gatunek na krawędź zagłady.


--


Jeszcze kilka słów od wydawcy:


"Wyspa doktora Moreau", to kolejna po "Wojnie światów" mini powieść H.G. Wellsa którą postanowiliśmy odświeżyć w ramach naszej serii Klasycznej Literatury Grozy. "Wyspa..." to kolejny przykład wizjonerskich (a może po prostu analitycznych) umiejętności tego nieprzeciętnego pisarza. Napisana na przełomie XIX i XX wieku powieść o ekscentrycznym naukowcu, który wykorzystuje najnowsze zdobycze wiedzy do tworzenia inteligentnych hybryd ludzi ze zwierzętami, jako żywo wpisuje się we wciąż gorące dyskusje na temat genetycznego modyfikowania organizmów czy klonowania - choć oczywiście w czasie gdy po raz pierwszy ujrzała światło dzienne, jej wydźwięk miał nieco inny charakter. W naszym wydaniu zdecydowaliśmy się na nowe tłumaczenie - jego autorem jest doświadczony Krzysztof Sokołowski (tłumaczył m.in. Stephena Kinga, J.R.R. Tolkiena czy Roberta Silverberga), a ozdobią je ilustracje G.G. Bruno, jakie znaleźliśmy w pierwszym włoskim wydaniu książki z 1900 roku. Uzupełnia je posłowie dr Mirosława Gołuńskiego.


WYSPA DOKTORA MOREAU
Autor: Herbert George Wells
Przekład: Krzysztof Sokołowski
Okładka i ilustracje: Giuseppe Garibaldi Bruno
Wydawnictwo Vesper
format: 140x205 mm
stron: 180


oprawa miękka
ISBN 978-83-7731-359-6
EAN 9788377313596
cena detal. 23,90 zł


oprawa twarda
ISBN 978-83-7731-360-2
EAN 9788377313602
cena detal. 34,90 zł


Premiera: 17 czerwca


Wyspa Doktora Moreau - H. G. Wells - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści