Vesper szykuje nowego Urbanowicza

25.06.2020 | facebook.com/WydawnictwoVesper/ | underluk

Vesper szykuje nowego Urbanowicza

Wydawnictwo Vesper pochwaliło się okładką do nowej książki Artura Urbanowicza – „Deman”. Wiemy też co nieco o fabule.


--


Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co wydarzyłoby się, gdyby w trakcie opętania to człowiek kontrolował demona, a nie odwrotnie…?


A nade wszystko – co byłoby, gdyby klasyczne postacie z horrorów stworzyły uniwersum superbohaterów i superzłoczyńców?


Każdy skrywa jakiś mroczny sekret. Dorian nie jest wyjątkiem. Nikt nie wie, że ten młody warszawski wikary jest ojcem. Nawet matka dziecka, które zostało poczęte podczas alkoholowej imprezy, o czym Dorian dowiaduje się dopiero kilka lat po fakcie. Dręczony wyrzutami sumienia, nie ma odwagi się ujawnić. W tajemnicy korzysta z usług psychologa, a obserwowanie swojej przyszywanej rodziny i pomaganie jej z ukrycia staje się jego obsesją.


Pewnego dnia bierze udział w egzorcyzmie, który kończy się tragicznie – z opętanej dziewczyny udaje się wypędzić demona, lecz ona sama umiera. Dorian zyskuje nową traumę, z którą musi sobie poradzić – zaczyna doświadczać nieokreślonych lęków, napadów agresji i koszmarów sennych. Dopiero potem zdaje sobie sprawę, że to objawy czegoś zupełnie innego, co na domiar złego postępuje. Oto bowiem z niewiadomych powodów zaczyna znać wszystkie grzechy, zmartwienia i ciemne tajemnice spotykanych ludzi. A to dopiero przedsmak jego nowych przerażających zdolności. Zdolności, które z zaskoczeniem nawet dla siebie jest w stanie kontrolować…


Zło wielkiego miasta go kusi. Zło go przyciąga. A wraz z nim jego potężni przeciwnicy...


Czego możecie spodziewać się po tej powieści? Dobrej zabawy, komiksowego rozmachu w polskich realiach, wielu emocji - zarówno tych grozowych, jak i superbohaterskich, całej masy zwrotów akcji, kompleksowej konstrukcji antagonistów (któż z nas nie kocha zapadających w pamięć villainów?), a także tego, że "Deman" bynajmniej nie będzie zwykłym łubudubu, a w dużej mierze historią psychologiczną o lęku młodego mężczyzny przed rodzicielstwem.


--


Za poniższą okładkę odpowiada Shred Perspectives Works.


Deman - Artur Urbanowicz - okładka


 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści