Vesper szykuje nowego Urbanowicza

25.06.2020 | facebook.com/WydawnictwoVesper/ | underluk

Vesper szykuje nowego Urbanowicza

Wydawnictwo Vesper pochwaliło się okładką do nowej książki Artura Urbanowicza – „Deman”. Wiemy też co nieco o fabule.


--


Zastanawiałeś się kiedykolwiek, co wydarzyłoby się, gdyby w trakcie opętania to człowiek kontrolował demona, a nie odwrotnie…?


A nade wszystko – co byłoby, gdyby klasyczne postacie z horrorów stworzyły uniwersum superbohaterów i superzłoczyńców?


Każdy skrywa jakiś mroczny sekret. Dorian nie jest wyjątkiem. Nikt nie wie, że ten młody warszawski wikary jest ojcem. Nawet matka dziecka, które zostało poczęte podczas alkoholowej imprezy, o czym Dorian dowiaduje się dopiero kilka lat po fakcie. Dręczony wyrzutami sumienia, nie ma odwagi się ujawnić. W tajemnicy korzysta z usług psychologa, a obserwowanie swojej przyszywanej rodziny i pomaganie jej z ukrycia staje się jego obsesją.


Pewnego dnia bierze udział w egzorcyzmie, który kończy się tragicznie – z opętanej dziewczyny udaje się wypędzić demona, lecz ona sama umiera. Dorian zyskuje nową traumę, z którą musi sobie poradzić – zaczyna doświadczać nieokreślonych lęków, napadów agresji i koszmarów sennych. Dopiero potem zdaje sobie sprawę, że to objawy czegoś zupełnie innego, co na domiar złego postępuje. Oto bowiem z niewiadomych powodów zaczyna znać wszystkie grzechy, zmartwienia i ciemne tajemnice spotykanych ludzi. A to dopiero przedsmak jego nowych przerażających zdolności. Zdolności, które z zaskoczeniem nawet dla siebie jest w stanie kontrolować…


Zło wielkiego miasta go kusi. Zło go przyciąga. A wraz z nim jego potężni przeciwnicy...


Czego możecie spodziewać się po tej powieści? Dobrej zabawy, komiksowego rozmachu w polskich realiach, wielu emocji - zarówno tych grozowych, jak i superbohaterskich, całej masy zwrotów akcji, kompleksowej konstrukcji antagonistów (któż z nas nie kocha zapadających w pamięć villainów?), a także tego, że "Deman" bynajmniej nie będzie zwykłym łubudubu, a w dużej mierze historią psychologiczną o lęku młodego mężczyzny przed rodzicielstwem.


--


Za poniższą okładkę odpowiada Shred Perspectives Works.


Deman - Artur Urbanowicz - okładka


 

Najnowsze wieści