Bilet w Tamtą Stronę od Wydawnictwo IX

27.06.2020 | wydawnictwoix.pl | underluk

Bilet w Tamtą Stronę od Wydawnictwo IX

W ofercie Wydawnictwa IX pojawiła się książka „Bilet w tamtą stronę” Marcina Kowalczyka. Coś dla miłośników kolejowej grozy.


--


Kolej na przełomie XIX i XX wieku wzbudzała często uczucie niepokoju jako technologiczne novum. Dziś również nie jest pozbawiona pewnego tajemniczego uroku, jednak spora część związanych z nią demonów zniknęła daleko za ostatnim wagonem zmierzającym w nieznaną przyszłość. Ale czy na pewno nie wrócą?


Bilet w tamtą stronę” Marcina Kowalczyka to opowieści, w których poniekąd odnajdziecie echo kolejowego horroru Stefana Grabińskiego, ale nie to stanowi siłę tej książki. Zbudowane przez autora jak najbardziej współczesne uniwersum, kryje w sobie fascynujący i tajemniczy świat, istniejący gdzieś na granicy materialnej, „żelaznej” codzienności i uchwytnej często tylko intuicyjnie „nadrealności”. Jego bohaterowie zostają wplątani w sytuacje, które diametralnie zmieniają ich życie i podporządkowują je siłom, z którymi walka często jest daremna. Ta książka łączy w sobie nastrojowy urok dawnych opowieści niesamowitych, mrocznego horroru, który może dopaść człowieka na rubieżach cywilizacji, a także kryminału niepozwalającego oderwać się od lektury przed rozwiązaniem zagadki.


--
Obecnie trwa przedsprzedaż, a sama książka powinna ukazać się pod koniec lipca. „Bilet w tamtą stronę” kupicie na stronie wydawcy.


Wydawca: Wydawnictwo IX
Rok wydania: 2020
Autor: Marcin Kowalczyk
Redakcja: Ksenia Olkusz
Korekta: Krzysztof Biliński
Okładka: Krzysztof Biliński
Redakcja techniczna: Krzysztof Biliński
Format: 125×195 mm
Liczba stron: 280


Bilet w tamtą stronę - Marcin Kowalczyk - okładka

Najnowsze wieści