Infernal Radiation wkrótce debiutuje na PC

07.08.2020 | Informacja prasowa | underluk

Infernal Radiation wkrótce debiutuje na PC

Już 10 sierpnia br. na PC w formule wczesnego dostępu zadebiutuje Infernal Radiation, hardcorowa zręcznościówka w klimatach gotyckich i dark fantasy.


Głównym bohaterem gry jest egzorcysta walczący z opętaniami i demonami. Nowy tytuł polskiego studia Asmodev łączy w sobie dynamiczną rozgrywkę, walki z demonicznymi bossami oraz wysoki poziom trudności. Infernal Radiation trafi też na Nintendo Switch.


Infernal Radiation to projekt polskiego studia Asmodev, które pracuje też nad grą Priest Simulator. Wydawcami na PC będą Art Games Studio S.A. i Ultimate Games S.A.


Gra studia Asmodev to unikalna produkcja osadzona w klimatach gotyckich i dark fantasy, pełna elementów horroru oraz czarnego humoru. Twórcy postawili też na wyjątkowy styl audiowizualny.


W Infernal Radiaton gracz wciela się w bezkompromisowego egzorcystę. Główny bohater trafia na Wyspę Halloweenową, gdzie doszło do tragedii – wybuchu reaktora elektrowni produkującej energię z piekielnego ognia. Incydent doprowadził do skażenia ludności diabelskim promieniowaniem, które prowadzi do opętań.


Infernal Radiation to arcade w atmosferze makabry. Walki z bossami, których będzie ponad 20, oparliśmy na prymitywnych mechanikach. Obowiązują proste zasady, których trudno jest przestrzegać. Jak w życiu. Ukończenie gry na wszystkich poziomach trudności powinno zapewnić dreszcz perwersyjnej satysfakcji” – mówi jeden z twórców gry, Mim.


Na razie gra będzie dostępna w formule Early Access. Ta faza potrwa ok. 4 miesięcy. Jak tłumaczą twórcy, główne elementy i podstawowy wątek fabularny są już gotowe, ale tytuł doczeka się pewnych poprawek i usprawnień.


W trakcie tych kilku miesięcy w Early Access ekipa Asmodev m.in. poprawi balans rozgrywki, rozbuduje zakończenie, urozmaici dodatkowo design graficzny, przygotuje zestaw osiągnięć, dopracuje udźwiękowienie gry oraz wprowadzi zmiany w interfejsie. Pod koniec 2020 r. gra powinna być już finalnie gotowa” – wyjaśnia COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.


Infernal Radiation – główne cechy:
• egzorcyzmy, opętania i demony;
• easy to play, hard to master;
• 20 demonicznych bossów;
• wystylizowana oprawa audiowizualna;
• 9 specjalnych umiejętności;
• tryb lokalnej kooperacji;
• uniwersum Asmodev.


Gra pojawi się na PC (Steam Early Access) 10 sierpnia 2020 r. Datę finalnej premiery zaplanowano na listopad/grudzień 2020 r. Tytuł ma zostać wydany również na Nintendo Switch, a wydawcy nie wykluczają też konwersji na inne platformy.


Infernal Radiation (Steam):
https://store.steampowered.com/app/832140/Infernal_Radiation/Podstawowe informacje:
tytuł: Infernal Radiation
gatunek: akcja, zręcznościowe, RPG, niezależne
producent: Asmodev
wydawca: Art Games Studio S.A., Ultimate Games S.A.
język: polski, angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, portugalski, rosyjski, chiński uproszczony, turecki
data premiery: 10.08.2020 r. (PC – Steam Early Access), 2020/2021 (Nintendo Switch)


Minimalne wymagania techniczne:
system operacyjny: Windows 7/8/10
procesor: Intel Core i3 lub równoważny AMD FX
pamięć: 8 GB RAM
karta graficzna: GT 660
DirectX: wersja 9.0c
miejsce na dysku: 3 GB


Infernal Radiation - screen 1


Infernal Radiation - screen 2


Infernal Radiation - screen 3


Infernal Radiation - screen 4


Infernal Radiation - screen 5


Infernal Radiation - screen 6

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści