Czwarty sezon Stranger Things nie będzie ostatnim?

19.08.2020 | filmweb.pl | underluk

Czwarty sezon Stranger Things nie będzie ostatnim?

Choć czwarty sezon serialu „Stranger Things” miał być ostatnim, to prawdopodobnie, historia będzie opowiadana dłużej.


W wywiadzie dla Hollywood Reporter bracia Duffer zdradzili kilka ciekawych szczegółów:


Wiemy, jaki będzie finał. Wiemy też, kiedy nastąpi. Opóźnienie w realizacji z powodu pandemii koronawirusa dało nam czas, aby spojrzeć w przyszłość i dowiedzieć się, co jest najlepsze dla serialu. W ten sposób zyskaliśmy wyobrażenie na temat tego, ile czasu potrzebujemy, aby opowiedzieć tę historię.


Po raz pierwszy mamy napisane wszystkie teksty i jesteśmy w stanie spojrzeć na sezon jako całość, a także wprowadzić odpowiednie poprawki.


Co ciekawe, poszczególne sezony mają się nieco różnić klimatem:


Przy trzeciej transzy odcinków zdaliśmy sobie sprawę, że zarówno prace na planie zdjęciowym jak i premiera odbędą się latem. W efekcie trzeci sezon miał odmienny klimat, zarówno pod względem tonu opowieści jak i strony wizualnej. Chcieliśmy, aby kolory były bardziej nasycone, a sama historia przywodziła na myśl wielkie hollywoodzkie letnie hity, na których dorastaliśmy i które tak bardzo kochamy. Więcej humoru, więcej akcji i po prostu inny nastrój w porównaniu z dwoma poprzednimi sezonami, które rozgrywały się jesienią i przez to były bardziej ponure i przerażające.


Kiedy premiera czwartego sezonu? Kiedy będzie gotowy ;).

Najnowsze wieści