Netflix oficjalnie pracuje nad Resident Evil

27.08.2020 | ppe.pl | underluk

Netflix oficjalnie pracuje nad Resident Evil

Miłośnicy seriali i gier z serii „Resident Evil” mogą zacierać rączki. Netflix oficjalnie pracuje nad pierwszym sezonem.


Co prawda plotki o tym słyszeliśmy już w lutym, ale dopiero teraz oficjalnie potwierdzono, że serial faktycznie powstaje. Nad scenariuszem pracuje Andrew Drabb, a reżyserią zajmie się Bronwen Hughes. Pierwszy sezon zamknie się w ośmiu około godzinnych odcinkach.


Serial przedstawi wydarzenia w dwóch liniach czasu – w pierwszej 14-letnie siostry Jade i Billie Wesker zostają przeniesione do New Raccoon City. Im dłużej dziewczyny przebywają w tym miejscu, to zaczynają rozumieć, że miasto skrywa wiele sekretów, identycznie jak ich ojciec – to właśnie te tajemnice mogą zniszczyć świat. Druga linia czasu przeniesie widzów ponad 10 lat w przyszłość, gdy na Ziemi pozostało już mniej niż 15 mln ludzi i ponad 6 mld jest zainfekowanych. Jade zostanie główną bohaterką i mając 30 lat będzie walczyć o przetrwanie w trudnym świecie, ale jej przyszłość będzie ją wciąż prześladować. [za ppe.pl]


 

Najnowsze wieści