Wysyp informacji o Resident Evil Village

24.01.2021 | ppe.pl | underluk

Wysyp informacji o Resident Evil Village

Capcom na specjalnym wydarzeniu zasypał nas nowymi materiałami z „Resident Evil Village”. Jest demo, będzie kolekcjonerka, wydanie specjalne i tryb sieciowy.


Na nowych materiałach możemy bliżej przyjrzeć się tajemniczej wampirzycy, więc w grze będą obecnie nie tylko wilkołaki. Samo wideo charakteryzuje się niezłą atmosferą. Gameplay z PlayStation 5 potwierdza, że podobnie jak w poprzednich odsłonach serii nie zabraknie zarządzania ekwipunkiem, carftingu, sprzedawcy, u którego dokupimy wyposażenie, beczek i skrzyń, w których znajdziemy amunicję i surowce oraz jakże by inaczej, zagadek. Znaczy te ostatnie to już nie w skrzyniach, a normalnie, w lokacjach po których przyjdzie nam się pałętać.


Jeśli nie jesteście przekonani do gry, a posiadacie PlayStation 5, możecie sprawdzić demo, które dostępne jest już w Store.


Na pokazie zaprezentowano także „Resident Evil: Re-Verse”, czyli specjalny tryb dla wielu graczy, przygotowany z okazji 25-lecia serii. Wcielając się w różne postaci z sagi, będziemy mogli walczyć w pojedynkach PvP. Na to akurat nie czekam.


Co ważne, Capcom potwierdził, ze „Resident Evil Village” poza obecną generacją (PS5, Xbox Series X|S, PC) ukaże się także na PlayStation 4, i Xbox One. Przygotowana zostanie także bezpłatna aktualizacja z PS4 na PS5 oraz Smart Delivery w przypadku Xboksów.


Gra poza standardową edycją, otrzyma także wydanie specjalne oraz kolekcjonerskie (w tym przypadku trzeba będzie wysupłać około 1200 zł). Fotki znajdziecie poniżej.


Premiera? 7 maja.


Resident Evil Village - okładka ps5


Resident Evil Village - edycja deluxe


Resident Evil Village - edycja kolekcjonerska
Najnowsze wieści