Bloober Team tworzy Silent Hill?

18.02.2021 | ppe.pl | underluk

Bloober Team tworzy Silent Hill?

To może zbyt daleko idące wnioski, ale niektórzy zdają się sugerować, że ekipa Bloober Team pracuje nad nową grą z serii „Silent Hill”.


Najpierw kilka cytatów:


[Horror psychologiczny] jest wciąż w naszym DNA. Nadal chcielibyśmy mieć ten smak tworzenia gier, ale chcielibyśmy opowiadać nasze historie bardziej za pomocą akcji.


W rzeczywistości pracujemy od ponad roku nad innym projektem gamingowym, innym horrorowym IP, i robimy to z bardzo znanym wydawcą. Nie mogę powiedzieć z kim. Nie mogę zdradzić co to za projekt, ale jestem pewien, że kiedy ludzie zorientują się, że nad nim pracujemy, będą bardzo podekscytowani.


Jeśli pomyślisz o Resident Evil 8, Hellblade 2, nawet w pewnym sensie The Last of Us... To jest obszar, w którym chcielibyśmy się znaleźć. I nadal chcemy zachować nasze DNA, pokazując pewne lęki i emocje, te rzeczy, które są ukryte dla naszych oczu. Ale znowu, chcielibyśmy nie czynić środowiska naszym storytellingiem, ale mieć 'prawdziwy' storytelling z postaciami, akcją, i tak dalej.


Czy to „Silent Hill”? Ta seria lubi horror psychologiczny, a z tym gatunkiem lubi się też Bloober Team. W taki wypadku wspomnianym „bardzo znanym wydawcą” byłoby Konami. Czy faktycznie?


Tego się nie dowiemy do czasu pełnego ogłoszenia nowej gry. Osobiście mam nadzieję, że to nie będzie „Silent Hill”. O ile szanuję rodzimą ekipę, a przy „Layers of Fear” bawiłem się wyśmienicie, a przy „Blair Witch” przyzwoicie, tak nie widzę ich w roli producenta legendarnej serii. Chyba za wysokie progi. Choć chciałbym się mylić.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści