Bloober Team tworzy Silent Hill?

18.02.2021 | ppe.pl | underluk

Bloober Team tworzy Silent Hill?

To może zbyt daleko idące wnioski, ale niektórzy zdają się sugerować, że ekipa Bloober Team pracuje nad nową grą z serii „Silent Hill”.


Najpierw kilka cytatów:


[Horror psychologiczny] jest wciąż w naszym DNA. Nadal chcielibyśmy mieć ten smak tworzenia gier, ale chcielibyśmy opowiadać nasze historie bardziej za pomocą akcji.


W rzeczywistości pracujemy od ponad roku nad innym projektem gamingowym, innym horrorowym IP, i robimy to z bardzo znanym wydawcą. Nie mogę powiedzieć z kim. Nie mogę zdradzić co to za projekt, ale jestem pewien, że kiedy ludzie zorientują się, że nad nim pracujemy, będą bardzo podekscytowani.


Jeśli pomyślisz o Resident Evil 8, Hellblade 2, nawet w pewnym sensie The Last of Us... To jest obszar, w którym chcielibyśmy się znaleźć. I nadal chcemy zachować nasze DNA, pokazując pewne lęki i emocje, te rzeczy, które są ukryte dla naszych oczu. Ale znowu, chcielibyśmy nie czynić środowiska naszym storytellingiem, ale mieć 'prawdziwy' storytelling z postaciami, akcją, i tak dalej.


Czy to „Silent Hill”? Ta seria lubi horror psychologiczny, a z tym gatunkiem lubi się też Bloober Team. W taki wypadku wspomnianym „bardzo znanym wydawcą” byłoby Konami. Czy faktycznie?


Tego się nie dowiemy do czasu pełnego ogłoszenia nowej gry. Osobiście mam nadzieję, że to nie będzie „Silent Hill”. O ile szanuję rodzimą ekipę, a przy „Layers of Fear” bawiłem się wyśmienicie, a przy „Blair Witch” przyzwoicie, tak nie widzę ich w roli producenta legendarnej serii. Chyba za wysokie progi. Choć chciałbym się mylić.

Najnowsze wieści