Vesper zapowiada Aukcjonera

21.02.2021 | facebook.com/WydawnictwoVesper | underluk

Vesper zapowiada Aukcjonera

Wydawnictwo Vesper lubi sięgać po nie wydane w Polsce klasyki grozy. Tym razem będzie to „Aukcjoner” Joany Samson.


--


Do niewielkiego, spokojnego miasteczka Harlowe w stanie New Hampshire, w którym od pokoleń życie toczy się w niezmiennym tempie przeprowadza się Perly Dunsmore - tytułowy aukcjoner. Ujmujący, czarujący, nieszkodliwy miastowy wariat, jak mawiają o nim mieszkańcy Harlowe - wkrótce zaczyna odgrywać w ich społeczności coraz większą rolę. Niestety dla Moore'a i jego sąsiadów - zmieniając je w koszmar. Wielkie zło w małym miasteczku - czyli coś wielbiciele starych horrorów lubią najbardziej. Napisana prostym językiem, z wciągającą, nieśpiesznie prowadzoną fabułą ujmuje czytelnika przede wszystkim powoli narastającą atmosferą lęku, wszechobecnego strachu jaki odczuwają bohaterowie, a który narasta ze strony na stronę.


--


Brzmi znajomo? Podobno to ta, pierwotnie wydana w 1976 roku historia, zainspirowała Stephena Kinga do napisania „Sklepiku z marzeniami”.


Okładka to robota Macieja Kamudy, a do premiery pozostało kilka miesięcy.


Aukcjoner - Joan Samson - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści