Fani Smitha będą zadowoleni

28.02.2021 | facebook.com/Wydawnictwo-Phantom-Books-608481312540765/ | underluk

Fani Smitha będą zadowoleni

Wydawnictwo Phantom Book, szykuje coś wyjątkowego da fanów Guy’a N. Smitha. Napisze krótko – „Sabat. Antologia”.


Na fanpage’u wydawcy możemy przeczytać:


Rusza największy projekt wydawnictwa Phantom Books w dotychczasowej działalności. Specjalnie dla Was wydamy kompletny cykl SABAT ANTOLOGIA w jednym tomie, na nowo przetłumaczony i zredagowany, w twardej oprawie z masą materiałów dodatkowych, które nigdy nie ukazały się w Polsce. Ogólny zarys już posiadamy, jednak bardzo możliwe, że SABAT ANTOLOGIA rozrośnie się do wydania dwutomowego, ponieważ cały czas trwają starania o pozyskanie nowych materiałów. Wierzę, że będzie to wydarzenie wyjątkowe na rynku horroru w Polsce w 2021 roku i należyty hołd oddany Guyowi N. Smithowi.


A także:


Będzie to wydanie w edycji limitowanej, będącej swoistym hołdem złożonym Guyowi N. Smithowi. Oprócz na nowo przetłumaczonych kompletnych powieści (także tych niepublikowanych w Polsce) pojawi się szereg materiałów dodatkowych. Nie chciałbym wszystkiego zdradzać już dzisiaj, ale swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu potwierdzili pisarze, którzy zaczynali swoją czytelniczą przygodę min: od „Dzwonu śmierci”, „Bestii” czy innych książek Guya, a dzisiaj to oni kształtują rynek literacki i o dziwo, nie zawsze rynek horroru!


„Sabaty” są jaśniejszym punktem w twórczości Smitha i fajnie, że otrzymają takie wypasione wydanie. Pierwotnie seria ukazała się nakładem wydawnictwa Phantom Books Press na początku lat dziewięćdziesiątych, ale wtedy mogliśmy zapoznać się z czterem tomami serii, na którą obecnie składa się ich sześć. Teraz mamy szansę dorwać w łapki komplet, wzbogacony o dodatkowe materiały. Mam tylko nadzieję, że wśród tych dodatkowych materiałów nie będzie opowiadań inspirowanych twórczością zmarłego w końcówce zeszłego roku Brytyjczyka, napisanych przez kształtujących dzisiejszy rynek literacki pisarzy. Liczę na sto procent Smitha.

Najnowsze wieści