Vesper sięga po Elizabeth Engstrom

09.03.2021 | Vesper | underluk

Vesper sięga po Elizabeth Engstrom

Wydawnictwo Vesper zapowiedziało, że w tym lub w przyszłym roku wyda dwie książki Elizabeth Engstrom: „Black Abrosia” i „When Darkness Loves Us”.


--


Inteligentny, pomysłowy horror z 1988 roku. "Black Ambrosia" to powieść o wampirach, ujęta w dość nietypowy sposób. Bohaterem jest tu słodka, niewinna Angelina Watson. Dziewczyna słyszy uwodzicielski Głos, nakazujący jej zabijać. Angelina więc zabija, przedtem składając jednak swoim ofiarom obietnicę: oferuje im wieczny spokój w zamian za ich duszę.


Z kolei debiut z 1985 roku: "When Darkness Loves Us", który ukazał się na rynku dzięki wsparciu mentora autorki - mistrza science fiction Theodore Sturgeona - to dwie mini opowieści: tytułowe opowiada historię uwiezionej w pozbawionych choćby odrobiny światła podziemnych korytarzach kobiety, krok za krokiem podającej się wpływowi otaczającej ją ciemności. W drugim opowiadaniu poznajemy dzieje upośledzonej, urodzonej bez nosa kobiety i tajemniczych wydarzeń z jej przeszłości.


--


Czekam.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści