Shirley Jackson w nowym wydaniu od Repliki

20.04.2021 | facebook.com/Replika-Horror-122375714511610/ | underluk

Shirley Jackson w nowym wydaniu od Repliki

Wydawnictwo Replika szykuje nowe wydanie książek „Nawiedzony dom na wzgórzu” oraz „Zawsze mieszkałyśmy w wysokim zamku” Shirley Jackson.


--


Nawiedzony dom na wzgórzu


Najsłynniejsza, wielokrotnie ekranizowana, powieść o nawiedzonym domu.


Do starego, mrocznego i owianego złą sławą domu na wzgórzu przybywają cztery osoby: doktor Montague - znawca okultyzmu, szukający żelaznych dowodów na istnienie zjawisk paranormalnych, jego śliczna asystentka, Eleanor – młoda kobieta posiadająca sporą wiedzę na temat duchów, a także Luke - przyszły spadkobierca rezydencji. Z początku wydaje się, że będą mieć do czynienia jedynie z niewytłumaczalnymi odgłosami i zamykającymi się samoistnie drzwiami. Jednak tak naprawdę mroczny i tajemniczy dom cały czas gromadzi siły, by wybrać spośród śmiałków swoją ofiarę.


--


Zawsze mieszkałyśmy w wysokim zamku


Niesamowita, niedawno zekranizowana gotycka opowieść autorki „Nawiedzonego Domu na Wzgórzu”!


Merricat Blackwood wraz z siostrą Constance i wujem Julianem zamieszkują rodzinną posiadłość. Nie tak dawno temu rodzina liczyła siedmiu członków - do czasu, kiedy pewnej nocy do cukiernicy trafiła śmiertelna dawka arszeniku. Uwolniona od zarzutu morderstwa Constance wróciła do domu, gdzie Merricat robi wszystko, by uchronić ją przed natarczywością i wrogością miejscowej społeczności. Dni upływają w dosyć szczęśliwym odosobnieniu, aż pewnego dnia do posiadłości przybywa kuzyn Charles…


--


Obie okładki to dzieło Krzysztofa Wrońskiego. Książki zostaną wydane w twardej obwolucie, a na księgarskich półkach będziemy mogli znaleźć je 29 czerwca.


Nawiedzony dom na wzgórzu - Shirley Jackson - okładka


Zawsze mieszkałyśmy w zamku - Shirley Jackson - okładka

Najnowsze wieści