Oblicza Śmierci powracają

08.05.2021 | filmweb.pl | underluk

Oblicza Śmierci powracają

Ktoś przypomniał sobie o serii „Oblicza Śmierci”, która święciła triumfy w erze VHSów i postanowił wskrzesić markę.


Prawa do tytułu wykupiła wytwórnia Legendary Entertainment i planuje nową franczyzę. Za scenariusz i reżyserię będą odpowiedzialni Isa Mazzei i Daniel Goldhaber.


Bohaterką nowej wersji będzie próbująca dojść do siebie po traumatycznych przeżyciach moderatorka serwisu społecznościowego zbliżonego do YouTube'a. Zadaniem dziewczyny jest usuwanie materiałów zawierających przemoc. Pewnego dnia trafia na grupę użytkowników odtwarzających sceny morderstw z oryginalnej wersji filmu. Będzie musiała ustalić, czy przesyłane przez nich materiały zostały zainscenizowane czy są zapisem prawdziwych zdarzeń [za filmweb.pl].


Trochę to nie brzmi jak klasyczne odsłony.


Warto przypomnieć, że pierwsza część serii ukazała się w 1978 roku, w której narratorem był patolog, dr. Francis B. Gröss, a na ekranie mogliśmy oglądać serię drastycznych scen przedstawiających wypadki, egzekucje czy relacje z autopsji. Wszystko utrzymane w konwencji filmu dokumentalnego. Choć całość była wyreżyserowana, wyglądała na tyle drastycznie, że film został zakazany w kilku krajach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści