A jednak Księgi Krwi z inną okładką

13.05.2021 | facebook.com/fantastykamag/ | underluk

A jednak Księgi Krwi z inną okładką

Parę dni temu zobaczyliśmy okładkę do zbiorku „Księgi krwi” Clive’a Barkera, który szykuje wydawnictwo Mag. Okładka się zmieniła, ale wiemy co kryje.


Nowa oprawa wydaje się bardziej pasować do horroru niż poprzednia, a przy okazji, jak możemy dojrzeć na grafice, dowiedzieliśmy się, że faktycznie książka będzie zawierać trzy pierwsze tomy oryginalnego wydania. Do tej pory nie było to pewne.


--


”Wszystkie nasze ciała to księgi krwi: Gdy nas otworzyć, widać czerwień".


Wydanie Ksiąg krwi z dnia na dzień uczyniło z Clive’a Barkera sensację literackiego świata.
Błyskotliwy zbiór niepokojących, upiornie poruszających opowiadań dowodził mrocznego talentu porównywalnego z geniuszem Poego i de Sade’a. Stephen King nazwał Barkera, zdobywcę British Fantasy Award i World Fantasy Award, „przyszłością horroru”.


W licznych bestsellerach i powieściach graficznych, a także kasowych filmach takich chociażby jak cykl Hellraiser, Clive Barker wypracował sobie własną, niepowtarzalną markę w świecie horroru. Jego działający na wyobraźnię, niezwykle obrazowy styl wprowadził Księgi krwi do klasyki gatunku, a jemu samemu dał miano pisarza kultowego.


--


Księgi krwi - Clive Barker - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści