Podwójne uderzenie Macieja Szymczaka

08.08.2021 | | underluk

Podwójne uderzenie Macieja Szymczaka

Wkrótce na rynku ukarzą się dwie nowe książki naczelnego piewcy słowiańskiego horroru – Macieja Szymczaka – „Ostatni Berserk” i „Seryjni.pl”.


Ostatni berserk


To mroczna opowieść fantasy osadzona w średniowiecznej Skandynawii. Po upadku pogańskiej rebelii Swena Blota berserkowie stają się wyjętymi spod prawa banitami. Ścigani przez nowe chrześcijańskie prawo kończą życie pod katowskim toporem. Stary Gauko, ostatni z elitarnych wojowników, który przez wiele lat ukrywał się na górskim pustkowiu, napotyka pewnego dnia w lesie na wpół żywego młodzieńca. Tchnięty wewnętrzna intuicją postanawia go uratować. Człowiekiem tym okazuje się zbiegły z książęcego grodu niewolnik, będący pochodzącym z dalekich krain Słowianinem. Losy młodego uciekiniera i starego berserka splatają się ze sobą. Czy Słowianin posiądzie magiczną moc i stanie się niedźwiedziem Odyna? Czy uda mu się dokonać zemsty na swoich prześladowcach?


Ostatni berserk” ukaże się nakładem Wydawnictwo IX. Obecnie trwa przedsprzedaż, a wysyłka książki planowana jest na koniec sierpnia.


--


Seryjni.pl


Tym razem będziemy mieć do czynienia ze zbiorem ośmiu opowiadań grozy, których bohaterami są polscy seryjni mordercy. Zwyrodnialcy, gwałciciele, sadyści, kaci. Bestie mordujące dla przyjemności, których czynami kierował chory umysł. W książce pojawią się m.in.: Karl Denke, Bogdan Arnold, Karol Kot, Joachim Knychała, Ferdynand Gruning oraz Edmund Kolanowski.


Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Phantom Books. Premiera planowana jest jesienią tego roku.


--


Ostatni Berserk - Maciej Szymczak - okładka

Najnowsze wieści