Podwójne uderzenie Macieja Szymczaka

08.08.2021 | | underluk

Podwójne uderzenie Macieja Szymczaka

Wkrótce na rynku ukarzą się dwie nowe książki naczelnego piewcy słowiańskiego horroru – Macieja Szymczaka – „Ostatni Berserk” i „Seryjni.pl”.


Ostatni berserk


To mroczna opowieść fantasy osadzona w średniowiecznej Skandynawii. Po upadku pogańskiej rebelii Swena Blota berserkowie stają się wyjętymi spod prawa banitami. Ścigani przez nowe chrześcijańskie prawo kończą życie pod katowskim toporem. Stary Gauko, ostatni z elitarnych wojowników, który przez wiele lat ukrywał się na górskim pustkowiu, napotyka pewnego dnia w lesie na wpół żywego młodzieńca. Tchnięty wewnętrzna intuicją postanawia go uratować. Człowiekiem tym okazuje się zbiegły z książęcego grodu niewolnik, będący pochodzącym z dalekich krain Słowianinem. Losy młodego uciekiniera i starego berserka splatają się ze sobą. Czy Słowianin posiądzie magiczną moc i stanie się niedźwiedziem Odyna? Czy uda mu się dokonać zemsty na swoich prześladowcach?


Ostatni berserk” ukaże się nakładem Wydawnictwo IX. Obecnie trwa przedsprzedaż, a wysyłka książki planowana jest na koniec sierpnia.


--


Seryjni.pl


Tym razem będziemy mieć do czynienia ze zbiorem ośmiu opowiadań grozy, których bohaterami są polscy seryjni mordercy. Zwyrodnialcy, gwałciciele, sadyści, kaci. Bestie mordujące dla przyjemności, których czynami kierował chory umysł. W książce pojawią się m.in.: Karl Denke, Bogdan Arnold, Karol Kot, Joachim Knychała, Ferdynand Gruning oraz Edmund Kolanowski.


Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Phantom Books. Premiera planowana jest jesienią tego roku.


--


Ostatni Berserk - Maciej Szymczak - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści