Poltergeist w sprzedaży

01.09.2021 | replika.eu/ | underluk

Poltergeist w sprzedaży

Nakładem wydawnictwa Replika ukazała się książka „Poltergeist. Przypadek z Enfield” Guya Lyona Playfaira.


--


Jeden z najbardziej znanych przypadków związanych z działaniem poltergeista.


Był 31 sierpnia 1977 roku. Na przedmieściach Enfield, w północnym Londynie, rodzina Harperów właśnie jadła kolację w swoim domu, kiedy usłyszeli niepokojące odgłosy stukania w ściany, trzaski, gwizdy i szuranie dobiegające ze wszystkich stron. Po kilku chwilach meble same zaczęły się przesuwać. Przerażona rodzina zerwała się od stołu, nawet nie przypuszczając, że owe zjawiska stanowią jedynie preludium tego, co dopiero miało nadejść…


Z czasem dziwne incydenty zaczęły się nasilać: krzesła nieoczekiwanie się przewracały, stół nagle samoczynnie rozpoczynał wędrówkę po kuchni, by w efekcie znaleźć się pod oknem, z kredensu wypadały naczynia. Przedmioty fruwały w powietrzu, jakby nimi rzucano, ktoś ściągał pościel ze śpiących; rodzinę dręczono na wiele sposobów. Wszystko wskazywało na działalność „hałaśliwego ducha” – poltergeista. Teraz jedynie potrzebny był ktoś, kto to udowodni i pomoże przerażonym Harperom.


Żaden inny przypadek tego rodzaju nie został tak dobrze zbadany i udokumentowany. Historia poltergeista z Enfield jest uznawana za klasykę w annałach badań parapsychologicznych. Na jej podstawie powstało wiele artykułów prasowych, filmów dokumentalnych, a także słynny horror Obecność 2.


Przekład: Martyna Plisenko
Tytuł oryginału: This House is Haunted: The True Story of the Enfield Poltergeist
Data wydania: 2021
Data premiery: 31 sierpnia 2021
ISBN: 978-83-66989-17-7
Format: 130x200
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 352


Poltergeist. Przypadek z Enfield - okładka

Najnowsze wieści