Phantom Books szykuje piekielną antologię

19.09.2021 | facebook.com/Wydawnictwo-Phantom-Books-608481312540765/ | underluk

Phantom Books szykuje piekielną antologię

Wydawnictwo Phantom Books na początek przyszłego roku planuje wydanie antologii horroru pod tytułem „Wszystkie kręgi piekła”.


Na końcu znajdziecie okładkę, która ozdobi książkę. A co w środku? Tego jeszcze nie wiemy, bo nabór opowiadań wystartuje lada dzień. Jeśli macie jakieś pod ręką, albo chcecie zmierzyć się z tematem, jest jeszcze czas. Warto śledzić profil wydawnictwa


Oto co dokładnie wydawca ma do powiedzenia:


Już przy wejściu do piekła słychać różne głosy, mówiące kilkoma językami. Słychać żałosne jęki, bólu i cierpienia. Przy bramie jest tłoczno, słychać wrzaski i wycia. Widać okropne postacie, straszne kształty. W kącie ojciec Smutek i jego córki Troski, dalej widać straszne Choroby i Starość, Trwogę i Nędzę. Razem spacerują Wojna i Niezgoda. Królem Piekła jest Szatan, jego dzieci są tutaj strażnikami. W środku placu stoi wielkie drzewo. Dziedziniec otoczony jest murem cierpienia i bólu. W gałęziach drzewa pochowane są sny i marzenia tych ludzi, którzy teraz znajdują się piekle. Przed wejściem na dziedziniec, i przy jego wyjściu czuwa olbrzym Briareus. Pilnuje drzewa, aby nikt nie ułamał nawet małej gałęzi, to oznaczałoby, że powrócą do niego jego marzenia. Piekło w kształcie leja podzielone jest na dziewięć kręgów. W najdalszej cześć dziewiątego kręgu, pośrodku zamczyska stoi tron, a na nim zasiada król otchłani piekielnych DIABEŁ!

To jedna z najbardziej znanych wizji piekła i jeden z najważniejszych utworów literackich świata. Mowa oczywiście o „BOSKIEJ KOMEDII” Dante Alighieri.

Zainspirowani tym ponadczasowym i wybitnym dziełem postanowiliśmy stworzyć diabelską antologię. Zbiór opowiadań, gdzie głównym bohaterem jest Diabeł i Piekło.
Już na dniach ogłosimy nabór tekstów i poinformujemy o zasadach nadsyłania prac.
A dzisiaj, aby Was zachęcić, postanowiliśmy już pokazać okładkę, która ozdobi antologię.


Wszystkie kręgi piekła - okładka

Najnowsze wieści