Obcy Przebudzenie nabrał kształtów

25.09.2021 | facebook.com/WydawnictwoVesper | underluk

Obcy Przebudzenie nabrał kształtów

Wydawnictwo Vesper pochwaliło się okładką do książki „Obcy: Przebudzenie”.


--


Mija 200 lata od wydarzeń w kolonii karnej na Furii 361. USM „Auriga” to statek kosmiczny, na pokładzie którego przeprowadza się eksperymenty naukowe, mające na celu wykorzystanie obcej formy życia jako broni doskonałej. Ripley, którą sklonowano, by pozyskać zarodek królowej obcych, także jest obiektem badań.


Do statku cumuje jednostka z załogą przemytników dostarczających wojskowym naukowcom ciał ludzi. Mają one pełnić rolę inkubatorów dla obcych. W tym czasie dorosłym ksenomorfom udaje się uciec. Sprzymierzona z niedobitkami załogi i przemytnikami Ellen Ripley ponownie staje twarzą w twarz z obcymi. Tym razem jednak jest na to zdecydowanie lepiej przygotowana...


--


Obcy: Przebudzenie” będzie ostatnią książką w formie zbeletryzowanego scenariusza, jaką zapowiedział wydawca (przynajmniej na jakiś czas). Ale to nie koniec Alienów od Vespera. Już jakiś czas temu zapowiedziano, że trwają pracuje nad polskim wydaniem „Out of the Shadows” Tima Lebbona, autorskiej opowieści i początkiem nowej trylogii.


Ale wróćmy do „Obcego: Przebudzenie”. Premiera powinna mieć miejsce w listopadzie. Poniżej wspomniana okładka, której autorem jest Maciej Kamuda.


Obcy: Przebudzenie - okładka

Najnowsze wieści