Ten drugi w zapowiedziach Vespera

01.10.2021 | Vesper | underluk

Ten drugi w zapowiedziach Vespera

Wydawnictwo Vesper nie przestaje dostarczać nam klasycznej literatury grozy, a nową książką w ofercie wydawcy będzie „Ten drugi” Thomasa Tryona.


--


Fabuła powieści osadzona jest w latach 30. XX wieku, w urokliwych, sielskich krajobrazach wsi położonej na terenach Nowej Anglii. Bohaterami są trzynastoletni bliźniacy: Niles i Holland Perry. Choć splątani niewytłumaczalną, niemal telepatyczną więzią, bracia diametralnie różnią się usposobieniem. Holland zdaje się być wcieleniem zła, jego zabawy stają się coraz mroczniejsze. Wrażliwy i delikatny Niles jest jego przeciwieństwem. Ich ojciec zginął w makabrycznym wypadku, matka, nie potrafiąc pogodzić się ze stratą, popada w chorobę psychiczną, na rodzinę spadają coraz to nowe nieszczęścia. Pozostawieni bez nadzoru chłopcy wiele czasu spędzają z babcią, z którą grają w surrealistyczną grę...


Nastrojowy, niemal gotycki horror psychologiczny z 1971 roku, absolutny klasyk literatury grozy, który nigdy wcześniej nie został wydany w Polsce.


--


Premiera: 13 października.


Autor: Thomas Tryon
Tłumaczenie: Marek Król
Okładka i ilustracje: Krzysztof Wroński
format: 140x205 mm
stron: 344
oprawa twarda
ISBN 978-83-7731-397-8
EAN 9788377313978
cena detal. 49,90 zł


Ten drugi - Thomas Tryon - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści