Odnaleziono wersję reżyserską Martina

03.11.2021 | filmweb.pl | underluk

Odnaleziono wersję reżyserską Martina

Martin” to jeden z mniej popularnych filmów George’a A. Romero. Odnaleziono wersję reżyserską obrazu.


Taką informacje podał Michael Gornick, z zawodu operator, a także wieloletni współpracownik reżysera. Informacja jest o tyle ciekawa, że sam Romero kilkakrotnie powtarzał, że woli tą wersję od znanego nam wariantu producenckiego.


Jakie są różnice? Otóż to co znamy z powszechnej dystrybucji to kolorowy film, trwający dziewięćdziesiąt pięć minut. Odnaleziona wersja jest czarno-biała i trwa ponad trzy godziny. Obecnie trafiła ona w ręce producenta Richarda Rubinsteina, który ma sfinansować jej cyfrowe odrestaurowanie, a co za tym idzie możliwe, że za jakiś czas będziemy mogli ją obejrzeć.


Martin” trafił na ekrany w 1978 roku. Fabuła opowiada historię nastolatka przekonanego o tym, że jest 84-letnim wampirem. Chłopak przenosi się do małego miasteczka w Pensylwanii, aby zamieszkać ze swoim kuzynem. Mężczyzna, zagorzały katolik, obiecuje Martinowi, że ocali jego duszę przed potępieniem. [za filmweb.pl]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści