Obcy 4 Przebudzenie pod koniec listopada

08.11.2021 | Vesper | underluk

Obcy 4 Przebudzenie pod koniec listopada

Wydawnictwo Vesper pod koniec listopada wydając „Obcy 4 Przebudzenie”, domknie beletryzację scenariuszy filmów z serii Obcy.


Jak pisze wydawca w notce prasowej:


Czwarta część, napisana tym razem przez Ann Carol Crispin, zdecydowanie różni się od pozostałych książek z serii, autorstwa Alana Deana Fostera. Widać to zarówno w stylu, jak i podejściu do zagadnienia jakim jest przeniesienie fabuły filmu na wersję literacką. "Przebudzenie" w jeszcze większym stopniu kładzie nacisk na rozwinięcie wątków nieobecnych na ekranie - tła społeczno-historycznego, charakterystyki postaci, ich motywacji, przemyśleń, a także wypełnia liczne luki fabularne. W efekcie mamy do czynienia z niezwykle dynamiczną powieścią science fiction z elementami horroru, która świetnie broni się jako niezależna historia, którą z powiedzeniem czytać można bez znajomości poprzednich części - czy to książek czy filmów.


--


Od dramatycznych wydarzeń w kolonii karnej na Fiorinie 161 minęło prawie dwieście lat, niebezpieczeństwo ze strony obcych zniknęło i ludzkość odetchnęła z ulgą. Jednak na dalekiej orbicie Plutona krąży ogromny statek badawczy „Auriga”, a na jego pokładzie grupa naukowców pod ochroną wojska prowadzi w tajemnicy eksperymenty naukowe, by odtworzyć zniszczony gatunek i uczynić z niego broń doskonałą. Droga do tego wiedzie przez wskrzeszenie Ellen Ripley.


Ripley pamięta jedynie własną śmierć. A mimo to żyje i odkrywa, że eksperyment zmienił zarówno ją, jak i istotę, którą w sobie nosiła. Wkrótce po tym, jak na „Auridze” ląduje statek przemytników z nietypowym ładunkiem, sytuacja wymyka się spod kontroli. Zmuszona połączyć siły z kosmicznymi renegatami i garstką ocalałych członków załogi, Ripley kolejny raz staje do walki.


Znowu potwierdza się stara prawda, że największym zagrożeniem dla gatunku ludzkiego jest sam człowiek. I że – paradoksalnie – tylko człowiek jest jego nadzieją. Ostatnią nadzieją.


--


Przekład: Maciej Wacław
Okładka i ilustracje: Maciej Kamuda
Stron: 352
Format: 140 x 205 mm
Oprawa twarda
ISBN 978-83-7731-401-2
Kod EAN 9788377314012
Cena detal.: 49,90 zł


Premiera: 27 listopada.


Obcy 4 Przebudzenie - okładka

Najnowsze wieści