Obcy 4 Przebudzenie pod koniec listopada

08.11.2021 | Vesper | underluk

Obcy 4 Przebudzenie pod koniec listopada

Wydawnictwo Vesper pod koniec listopada wydając „Obcy 4 Przebudzenie”, domknie beletryzację scenariuszy filmów z serii Obcy.


Jak pisze wydawca w notce prasowej:


Czwarta część, napisana tym razem przez Ann Carol Crispin, zdecydowanie różni się od pozostałych książek z serii, autorstwa Alana Deana Fostera. Widać to zarówno w stylu, jak i podejściu do zagadnienia jakim jest przeniesienie fabuły filmu na wersję literacką. "Przebudzenie" w jeszcze większym stopniu kładzie nacisk na rozwinięcie wątków nieobecnych na ekranie - tła społeczno-historycznego, charakterystyki postaci, ich motywacji, przemyśleń, a także wypełnia liczne luki fabularne. W efekcie mamy do czynienia z niezwykle dynamiczną powieścią science fiction z elementami horroru, która świetnie broni się jako niezależna historia, którą z powiedzeniem czytać można bez znajomości poprzednich części - czy to książek czy filmów.


--


Od dramatycznych wydarzeń w kolonii karnej na Fiorinie 161 minęło prawie dwieście lat, niebezpieczeństwo ze strony obcych zniknęło i ludzkość odetchnęła z ulgą. Jednak na dalekiej orbicie Plutona krąży ogromny statek badawczy „Auriga”, a na jego pokładzie grupa naukowców pod ochroną wojska prowadzi w tajemnicy eksperymenty naukowe, by odtworzyć zniszczony gatunek i uczynić z niego broń doskonałą. Droga do tego wiedzie przez wskrzeszenie Ellen Ripley.


Ripley pamięta jedynie własną śmierć. A mimo to żyje i odkrywa, że eksperyment zmienił zarówno ją, jak i istotę, którą w sobie nosiła. Wkrótce po tym, jak na „Auridze” ląduje statek przemytników z nietypowym ładunkiem, sytuacja wymyka się spod kontroli. Zmuszona połączyć siły z kosmicznymi renegatami i garstką ocalałych członków załogi, Ripley kolejny raz staje do walki.


Znowu potwierdza się stara prawda, że największym zagrożeniem dla gatunku ludzkiego jest sam człowiek. I że – paradoksalnie – tylko człowiek jest jego nadzieją. Ostatnią nadzieją.


--


Przekład: Maciej Wacław
Okładka i ilustracje: Maciej Kamuda
Stron: 352
Format: 140 x 205 mm
Oprawa twarda
ISBN 978-83-7731-401-2
Kod EAN 9788377314012
Cena detal.: 49,90 zł


Premiera: 27 listopada.


Obcy 4 Przebudzenie - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści