Upiory XX wieku jako Czarny telefon

07.12.2021 | wydawnictwoalbatros.com | underluk

Upiory XX wieku jako Czarny telefon

Wydawnictwo Albatros szykuje nowe wydanie zbioru opowiadań „Upiory XX wieku” Joe Hilla. Tym razem jako „Czarny telefon”.


Oczywiście zmiana tytułu związana jest z nadchodzącą ekranizacją, tytułowego tekstu. Książka otrzyma także filmową okładkę.


--


Nowe wydanie książki "Upiory XX wieku"", zbioru opowiadań, który przyniósł Joemu Hillowi sławę. Wśród nich znajduje się „Czarny telefon”, którego ekranizacja wejdzie do kin już w lutym 2022 r.


Jack Finney ma trzynaście lat i poważne kłopoty. W ciągu dwóch lat w tajemniczych okolicznościach zaginęło kilku chłopców z jego miasteczka. A teraz on obudził się w nieznanej piwnicy… której ściany są pokryte krwią. Na jej środku stoi stary czarny telefon, który wciąż opętańczo dzwoni, choć dawno temu został odłączony… Czy z pomocą duchów ofiar psychopaty Jackowi uda się uniknąć śmierci?


Historie, które zyskały uznanie krytyków i uwielbienie ze strony czytelników.
Przerażające jak „To” Stephena Kinga, wciągające jak „Stranger Things”.
Opowiadania, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które ukształtowały XX wiek, najbardziej przerażające stulecie w dziejach ludzkości. Historie, które zjeżą Wam włos na głowie i każą Wam prosić o więcej… Jak ta o dziewczynie, młodej, pięknej i… martwej, czekającej bez końca w budynku kina pewnego popołudnia 1945 roku… Albo ta o chłopaku, który kiedyś był człowiekiem, ale obudził się jako gigantyczna szarańcza i teraz nie spocznie, dopóki wszyscy w miasteczku nie zaczną trząść się ze strachu, kiedy usłyszą jego śpiew… Zróbcie listę swoich najgorszych koszmarów, bo wkrótce będziecie mogli do nich dołożyć nowe upiorne opowieści!Premiera zaplanowana jest na 26 stycznia 2022 roku.


Czarny telefon - Joe Hill - okładka

Najnowsze wieści