Co z tą serią horrorów od Maga

29.12.2021 | katedra.nast.pl, mag | underluk

Co z tą serią horrorów od Maga

Jeśli zastanawiacie się co z serią horrorów od wydawnictwa Mag, to mamy trochę informacji o szacie graficznej i planach na nadchodzące półrocze.


Oczywiście plany planami, a rzeczywistość rzeczywistością i wszystko może się zmienić. Szczególnie, że na rynku cały czas utrzymują się problemy z dostępnością papieru, jego cenami itp.


Jak wiemy, Mag w 2021 roku wystartował z serią horrorów, ale ukazały się w niej tylko „Księgi krwi I-III” Barkera oraz „Czerwone drzewo” Kiernan. Obie niby utrzymane w podobnej szacie graficznej, ale okładki nie miały ani tego samego koloru, ani nawet faktury. W mijającym roku miało ukazać się jeszcze kilka książek w serii, ale ich publikacja została przesunięta.


Co z tą szatą graficzną? Zostanie zmieniona. Podobno dotychczasowa była problematyczna w druku, co ma zostać wyeliminowane w nowej. Nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądała, ale tym razem na okładce mamy mieć nazwę serii oraz prawdopodobnie numerowanie.


Co w takim razie z dwoma dotychczas wydanymi tomami? Mają znaleźć się poza serią. Raczej nie dostaniemy ich w nowej oprawie graficznej. Przynajmniej na razie.


A oto jak wygląda aktualny plan wydawniczy:
Dan Simmons - "Drood" - kwiecień
Brian Evenson - "Dni ostatnie" - kwiecień
Scott Hawkins - "Biblioteka na Górze Opiec" - kwiecień
Victor LaValle - "Podmieniec" - kwiecień
Bonus 1 – tylko w księgarni Maga - kwiecień
Stephen Graham Jones - "The Only Good Indians" - lipiec
Nathan Ballingrud - "Potwory północnoamerykańskich jezior" - lipiec
Caitlin R. Kiernan - "Domy na dnie morza" - lipiec
Bonus 2 - lipiec

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści