Hellships na celowniku Phantom Books

11.01.2022 | facebook.com/Wydawnictwo-Phantom-Books-608481312540765/ | underluk

Hellships na celowniku Phantom Books

O kooperacji Phanotm Books i Sinister Horror Company wspomniałem pod koniec grudnia. Efektem będzie np. polskie wydanie „Hellships” Benedicta J. Jonesa.


--


Cieśnina Malakka.
Gdzieś pomiędzy Półwyspem Malajskim a Sumatrą.
Luty 1944 roku.
Trwa wojna.


Dziewięciu ocalałych rozbitków ze storpedowanego przez Japończyków statku "Empire Carew" dryfuje w łodzi ratunkowej z minimalnymi zapasami, ich sytuacja pogarsza się z dnia na dzień, wszystko wydaje się stracone.
Z czasem, niczym dar od bogów, zauważają na horyzoncie okręt wojenny. Okazuje się, że to opuszczona japońska „łajba”.


Ocalonym z pogromu marynarzom wydaje się, że zbawienie jest na wyciągnięcie ręki, jednak to zbawienie jest czymś, o co będą mogli się tylko pomodlić.
Gdy grupa ocalałych wchodzi na opuszczony pokład - rozpętuje się piekło.


Brutalny i krwawy horror wojenny, natężeniem koszmaru przywodzący na myśl filmy z serii „Hellraiser”, „Silent Hill” czy „Event Horizont”.


Piekielne statki (ang. Hellships) – japońskie statki i okręty, które w czasie wojny na Pacyfiku służyły do transportu alianckich jeńców wojennych. Japońskie źródła podają, że spośród około 50 tys. jeńców, których przewożono „piekielnymi statkami”, blisko 10,8 tys. poniosło śmierć w trakcie rejsu. Według niektórych badaczy liczba ofiar mogła jednak sięgnąć nawet do 22 tysięcy.


--


Premiera jeszcze w tym roku, ale raczej jakoś na jesieni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści