Nowe szaty Pennywise’a

17.01.2022 | facebook.com/WydawnictwoAlbatros/ | underluk

Nowe szaty Pennywise’a

Wydawnictwo Albatros zapowiedziało nowe wydanie horroru „To” Stephena Kinga. Zaprezentowano okładkę.


--


Najbardziej przerażająca powieść króla grozy. Doceniona przez miliony czytelników na całym świecie. Ciebie też porwie. Dla dzieci miasteczko Derry jest całym światem. Dla dorosłych, którzy zawsze wiedzą wszystko najlepiej, to po prostu rodzinne miasto – swojskie, porządne, idealne do życia. Ale to dzieci widzą – i czują – co tak strrrasznie różni Derry od innych miejsc. W kanałach miasteczka zalęgło się TO. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postacie – klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. Poluje na dzieci. Tylko dzieci potrafią dostrzec TO. I to one stają do walki z potworem. Mijają lata, dzieci opuszczają rodzinne miasto. Zgroza i potworności trwają głęboko pogrzebane i przykryte całunem zapomnienia… Dopóki już jako dorośli nie zostaną wezwani, by raz jeszcze stanąć do walki z TO, które miota się w zakamarkach ich pamięci, zamieniając dawne koszmary w przerażającą rzeczywistość. W 1990 roku na podstawie To nakręcono serial telewizyjny. Na dwuczęściową adaptację kinową przyszło czekać prawie 30 lat.


Pierwszy film, który wszedł na ekrany w 2017 roku, przedstawia historie dzieci. W drugim, z gwiazdorską obsadą – m.in. Jessica Chastain, James McAvoy i Bill Skarsgärd – pojawiają się już jako dorośli.


To: Rozdział 2 miał premierę 6 września 2019 roku i okazał się sukcesem kasowym. Kamień milowy amerykańskiej literatury. „Chicago Sun-Times“


--


Wydawnictwo: Albatros
Tytuł oryginału: It
Tłumaczenie: Robert Lipski
Data wydania: 23 Luty 2022
ISBN: 978-83-8215-684-3
Format: 14x20.5
Okładka: twarda
Liczba stron: 1104
Cena: 64,90 zł
Rok wydania oryginału: 1986


To - Stephen King - okładka

Najnowsze wieści