Lore straszne miejsca w sprzedaży

24.01.2022 | Zysk i S-ka | underluk

Lore straszne miejsca w sprzedaży

Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się książka „Lore. Straszne miejsca” Aarona Mahnke.


--


Niesamowity przewodnik po miejscach owianych złą sławą. Bilet wstępu do świata makabry, którego nie spodziewaliście się odwiedzić nawet w najgorszych snach.


Czasem wchodzimy do jakiegoś pokoju, budynku, a nawet miasta i ogarnia nas trudny do nazwania nieokreślony lęk. Coś wydaje się nie w porządku - panująca tam atmosfera jest dziwnie niepokojąca, a w kątach zdaje się czaić mrok. Do odwiedzenia takich właśnie miejsc zaprasza nas gospodarz popularnego podcastu „Lore”, który bada te okropne miejsca i związane z nimi historie.


Aaron Mahnke zabiera nas do Kolorado i eleganckiego hotelu „Stanley", gdzie na początku dwudziestego wieku bogaci goście podziwiali panoramę Gór Skalistych, a kilkadziesiąt lat później podróżujący autor Lśnienia miał koszmarny sen, który zainspirował go do napisania jednej z najlepszych powieści grozy wszechczasów. Mahnke przemierza morza i lądy, odwiedzając różne okropne miejsca - od Nowego Orleanu w Wirginii po ponure stare angielskie zamczyska, w których wciąż rozbrzmiewają echa mrocznych zbrodni, straszliwych tragedii i szokującego zła.


--


Rok wydania: 2022
Stron: 373
Oprawa: miękka
Format: 140x205
Tłumacz: Zbigniew A. Królicki


Lore. Straszne miejsca - AAron Mahnke - okładka

Najnowsze wieści