Nowe Kroniki Arkham w kwietniu

06.02.2022 | vesper.pl | underluk

Nowe Kroniki Arkham w kwietniu

Wydawnictwo Vesper w kwietniu wyda „Widma nad Innsmouth”, drugi tom serii „Kroniki Arkham”.


--


Siedemnaście mrożących krew w żyłach opowieści, w tym klasyczne arcydzieło horroru: Widmo nad Innsmouth  Howarda  Phillipsa Lovecrafta.


Zainspirowani klasycznym opowiadaniem H.P. Lovecrafta, współcześni mistrzowie horroru chwytają za pióra i powracają do podupadłej, wyludnionej rybackiej wioski z jej tajemnicami, odrażającymi mieszkańcami i czającym się w mroku niewypowiedzianym złem.


To tylko znowu koniec świata Neila Gaimana opowiada o społeczności Innsmouth, która przeprowadza krwawy rytuał. Na jego przerażające i szokujące rezultaty jednak nikt nie jest przygotowany.


Kościół na High Street Ramseya Campbella: W krypcie ukrytej gdzieś na opuszczonym cmentarzu młody, targany uczuciami mężczyzna spotyka swoje bestialskie, porażające przeznaczenie.


Złoto Innsmouth Davida Suttona to opowieść o poszukiwaniach zakopanego skarbu. Pewien podróżnik trafia w sam środek prawdziwego piekła na ziemi.


Gruba ryba Jacka Yeovila:  Kilka miesięcy po japońskim ataku na Pearl Harbor pewien gangster i jego pływające kasyno trafiają na dno oceanu, zasiedlane przez istoty prosto z koszmarów.


Te oraz kilka innych mrocznych opowieści czeka na odważnego Czytelnika!
Autorzy: H.P. Lovecraft, Stephen Jones, Basil Cooper, Jack Yeovil, Guy N. Smith, Adrian Cole, D.F. Lewis, Ramsey Campbell, David A. Sutton, Peter Tremayne, Kim Newman, Brian Mooney, Brian Stableford, Nicholas Royle, David Langford, Michael Marshall Smith, Brian Lumley, Neil Gaiman


--


Wydawnictwo: Vesper
Tytuł oryginału: Shadows over Innsmouth
Tłumaczenie: Maciej Płaza, Maciej Wacław, Janusz Ochab, Lesław Haliński, Maciej Machała
Data wydania: Kwiecień 2022
Redaktor: Stephen Jones
ISBN: 978-83-7731-404-3
Oprawa: twarda
Format: 140x205 mm
Liczba stron: 640
Cena: 79,90 zł
Rok wydania oryginału: 1994


Widma nad Innsmouth - okładka

Najnowsze wieści