Premiera – Stefa koszmaru

31.03.2022 | phantombooks.pl | underluk

Premiera – Stefa koszmaru

Nakładem wydawnictwa Phanotm Books ukazał się zbiór opowiadań „Stefa koszmaru” Patrycji Giesecke.


Pierwotnie, książka była zapowiadana na styczeń, ale jak widać zaliczyła lekkie opóźnienie. Swego czasu wydawca tak zachwalał swoją nową pozycję:


„Ta książka uzmysłowiła mi, że współczesny horror potrafi zaskoczyć. Nie wyobrażałem sobie, że kobieta potrafi pisać tak dosadnie, wulgarnie, brutalnie i mocno. Jednak w tej całej tyradzie okropieństw nie zatraca się, nie traci z oczu wątku, konsekwentnie trzyma fabułę w ryzach, nie popada w bezsensowną brutalność, w epatowanie niemal bluźnierstwem dla samego bluźnierstwa, co często zdarza się autorom dryfującym w klimacie horroru ekstremalnego. Ta książka nie pozostawia niedomowień, nie wzbudza czytelnika do refleksji, nie pozostawia niedopowiedzianego.
Za to wali młotem w trzewia odbiorcy, powodując spazmy bólu.
To książka nie dla wszystkich, wielu ją odrzuci, wielu powie „to za grubo”. Jednak z pewnością znajdą się i tacy, dla których ten zbiór opowiadań pozostanie w pamięci na długo i którzy dotrą do końca, do ostatniej strony.
I pomyśleć, że napisała ją kobieta.
Jestem zszokowany, zauroczony i pełen podziwu. I cholernie przerażony!
Zbiór ten pokazuje, że dziewczyny, także świetnie radzą sobie nie tylko w weird fiction, horrorze nostalgicznym i klasycznym.
Patrycja Giesecke udowadnia, że kobiety potrafią tak mocno pisać, że dotychczasowy prym wszelkiej maści pisarzy w gatunku gore, po prostu łamie się jak domek z kart.
Za jednym pieprznięciem.”


Strefa koszmaru - Patrycja Giesecke - okładka

Najnowsze wieści