Konkrety o walce w The Callisto Protocol

22.06.2022 | ppe.pl | underluk

Konkrety o walce w The Callisto Protocol

The Callisto Protocol” zapowiada się na kawał soczystej gry, która na pewno zainteresuje fanów wirtualnych horrorów. Poznaliśmy szczegóły na temat walki.


Wiadomo, że jak survival horror to amunicji do broni palnej powinno być jak na lekarstwo. Tak jest i tutaj. Strzelać będziemy mogli, o ile będziemy mieli czym. Główny nacisk w grze położono na walkę w zwarciu i to najczęściej od niej rozpoczynać będą się potyczki. Do dyspozycji gracz będzie miał też pułapkę grawitacyjną, która pozwoli przyciągać lub odpychać wroga. W zależności od potrzeb.


Ciekawie zapowiada się też system uników, który pozwoli nam uniknąć obrażeń. Istnieje także możliwość blokowania ciosów, ale te nawet zablokowane, zawsze uszczkną nam nieco życia.


System walki w „The Callisto Protocol” rozróżnia w co trafiliśmy przeciwnika. Możemy np. ostrzelać nogi szybkich wrogów, by konkretnie ich spowolnić. Poza możliwością odstrzelenia bądź oderwania kończyn, będzie można także łamać kości przeciwników. Ma to mieć wyraźny wpływ na ich zachowanie.


Brzmi to wszystko zachęcająco, a efekt końcowy poznamy prawdopodobnie w grudniu. Zagramy na PC, PS5,PS4, XOne oraz XSX|S.


Najnowsze wieści