Lollipop Chainsaw Remake oficjalnie

05.07.2022 | ppe.pl | underluk

Lollipop Chainsaw Remake oficjalnie

Choć o „Lollipop Chainsaw Remake” plotkuje się od miesiąca, to dziś Dragami Games oficjalnie zapowiedziało odświeżoną wersję tej produkcji.


I wygląda na to, że będzie to pełnoprawny remake, co oznacza nową jakość grafiki, która w dużej mierze zostanie stworzona od nowa. Ma być też bardziej realistyczna i korzystać z mocy, którą dostarczają sprzęty nowej generacji. Nad produkcją, podobnie jak w przypadku oryginalnej gry, pieczę trzyma Yoshimi Yasuda. Zresztą w ekipie deweloperów poza nowymi ludzmi, znajduje się też kilku twórców, którzy maczali palce w przygodach naszej licealistki dziesięć lat temu (oryginał ukazał się w czerwcu 2012 roku).


Niestety, duże zmiany czekają ścieżkę dźwiękową. W oryginale mogliśmy usłyszeć m.in. kawałki Children of Bodom, Arch Enemy czy Five Finger Death Punch. Tym razem w związku z ograniczeniami lecencyjnymi, soundtrack będzie się składał w dużej mierze z nowych utworów, napisanych na potrzeby nowej gry.


Jeszcze za wcześnie na materiały wideo oraz screeny z „Lollipop Chainsaw Remake”, ale twórcy zdradzili, że z premierą celują w 2023 rok. Zagramy najprawdopodobniej na PS5 i Xklocach.

Najnowsze wieści