Premiera – Duchy nocy kupały

05.07.2022 | zysk.com.pl | underluk

Premiera – Duchy nocy kupały

W czerwcu był falstart. „Duchy nocy kupały” dopiero dziś miały swoją premierę. Wbrew temu, co od jakiegoś czasu widniało na stronie wydawcy ;).


--


Opowieść o duchach, upiorach, wiedźmakach i demonach Antologii patronują obrzędy nocy świętojańskiej zwanej też kupałą. Część pierwszą stanowią opowiadania polskich autorów: Romana Zmorskiego, Jana Barszczewskiego oraz Zygmunta Krasińskiego. Duchy i demony, wiedźmy i wiedźmaki, leśniaki i rusałki przewijają się w opowieściach rozgrywających się od Pomorza, Mazowsza i Śląska po Białoruś. Część druga to opowiadanie Jin Yonga, zwanego chińskim Tolkienem, oraz opowieść Antona Straszimirowa o Rodopach. Antologia zawiera także dotąd niepublikowane w Polsce opowiadania Oscara Wilde’a, Mrs Henry Wood, którą pokochali polscy miłośnicy historii z dreszczykiem, oraz publikującej pod pseudonimem Theo Gift pisarki Dorothy Boulger, w których znajdziemy nadprzyrodzone zjawiska, nawiedzone dwory, pokutujące duchy i nieuchronność przeznaczenia.


--


Autor: Oscar Wilde, Theo Gift, Jin Yong, Jan Barszczewski, Roman Zmorski, Zygmunt Krasiński, Mrs Henry Wood, Anton Straszimirow
Rok wydania: 2022
Stron: 600
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 140x205
Tłumacz: Jerzy Łoziński, Mira Czarnecka, Mariusz Warda, Agnieszka Paterska, Mariola Mikołajczak


Duchy nocy kupały - okładka

Najnowsze wieści