Premiera: Potwory północnoamerykańskich jezior

27.01.2023 | mag-sklep.pl | underluk

Premiera: Potwory północnoamerykańskich jezior

Nakładem wydawnictwa Mag ukazała się powieść „Potwory północnoamerykańskich jezior” Nathana Ballingruda.


--


Zbiór nominowany do nagród World Fantasy Award, British Fantasy Award i Bram Stoker Award.
Serial telewizyjny na jego podstawie, z udziałem Kaitlyn Dever, Kelly Marie Tran, Jonathana Tuckera, Taylor Schilling i innych, jest dostępny na platformie Hulu.


Nagrodzony Shirley Jackson Award zbiór opowieści gotyckich i niesamowitych Ballingruda bada najmroczniejsze i najbardziej samotne zakamarki współczesnego amerykańskiego życia. Opowieści Ballingruda to historie miłosne. Jak również o potworach. Czasami te potwory to wampiry albo wilkołaki. Czasami noszą twarze rodziców, kochanków, braci, byłych żon – albo twarze, które widzimy w lustrach. Ludzie w tych opowieściach – byli więźniowie, samotni rodzice, robotnicy bez pracy, dzieciaki zafascynowane ekstremizmem – są osamotnieni, a miłość i pragnienie bliskości popychają ich do desperackich czynów. Czasami upadają, czasami zyskują odkupienie. Zawsze są jednak wyraźnie, cudownie, przerażająco ludzcy, nawet w swoich najbardziej potwornych czynach.


--


Wydawnictwo: Mag
Tytuł oryginału: North American Lake Monsters
Data wydania: Styczeń 2023
ISBN: 978-83-67353-28-1
Oprawa: Twarda
Format: 22x14
Liczba stron: 192
Cena: 29,00 zł
Rok wydania oryginału: 2013


Potwory północnoamerykańskich jezior - Nathan Ballingrud - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści