Abyzou wkrótce w kinach

29.01.2023 | multikino.pl | underluk

Abyzou wkrótce w kinach

Już w lutym na ekranie polskich kin zobaczymy horror „Abyzou”.


Owiana posępną legendą, demoniczna istota o imieniu Abyzou, w żydowskiej tradycji obwiniana była o powodowanie poronień i śmierć niemowląt. Kierowała się ponoć zawiścią, gdyż sama nie mogła zostać matką. Złą moc sprzed wieków nieświadomie uwalnia główny bohater filmu – Art, gdy próbuje nakłonić swego ojca, ortodoksyjnego Żyda, do sprzedaży domu pogrzebowego. Do rodzinnej kostnicy trafia tajemnicze ciało, w którym zamieszkuje starożytny demon. Po przebudzeniu jego uwaga skupia się na ciężarnej żonie Arta. [za multikino.pl]


Abyzou” reżyseruje Oliver Park. Scenariusz napisał Hank Hoffman. W obsadzie znaleźli się m.in.: Nick Blood, Emm Wiseman, Allan Corduner, Paul Kaye.


Premiera w polskich kinach odbędzie się 10 lutego.


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści