Księgi niesamowite, pisarze niezwykli. Już do nabycia.

01.02.2023 | wydawnictwoix.pl | underluk

Księgi niesamowite, pisarze niezwykli. Już do nabycia.

Wydawnictwo IX ma już w sowim posiadaniu egzemplarze książki Radosława Jarosińskiego „Księgi niesamowite, pisarze niezwykli”.


--


Czym są księgi niezwykłe?


Tytuły nigdy nienapisane, trujące lub przeklęte woluminy, magiczne grymuary, czy bibliofilskie fałszerstwa. Literatura zakazana, albo wywołująca skandale – palona i znienawidzona. Niezwykłość jest tu pojęciem względnym i wieloznacznym.


Za każdą księgą stoi jakaś siła sprawcza, spritus movens, który układa słowa w zdania, wypełniając puste karty treścią. Bywają to osoby równie niesamowite, co ich dzieła. Żywoty jakie wiodą przeplatają się z tworzonymi opowieściami, a często są nawet od nich niezwyklejsze. Magowie, alchemicy, astrolodzy a także fantaści, marzyciele i wizjonerzy – to im i temu, co tworzyli, poświęcona jest ta pozycja.


Poznacie legendę Necronomiconu, księgozbioru Sybilli, tajemne recepty z ksiąg Nostradamusa. Przeczytacie o niezwykłej historii Manuskryptu Wojnicza. Poznacie autorów piszących o wampirach, wilkołakach i żywych trupach, przekonanych, że nie są to tylko zmyślone istoty.


Radosław Jarosiński postara się również odpowiedzieć na pytania: Co chcieli wyczytać z „Ksiegi Soyga” Dee i Kelley? Czy Henryka Bourbona faktycznie otruto podręcznikiem o sokolnictwie? Dlaczego okładano książki w ludzką skórę? Dlaczego Francuzi masowo niszczyli publikację prezydenta Francoise Hollanda? Ilu ludzi zginęło z powodu „Szatańskich Wersetów”? Czy książki pisane obecnie mogą zniszczyć swoich autorów? Czy istniały księgi należące do mistrza Twardowskiego?


Wydawnictwo IX
Rok wydania: 2022
Autor: Radosław Jarosiński
Redakcja i korekta: Ksenia Olkusz
Okładka: Joanna Widomska
Skład i redakcja techniczna: Krzysztof Biliński
Format: 165×235 mm
Liczba stron: 268


Księgi  niesamowite, pisarze niezwykli - Radosław Jarosiński - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści