Premiera: Opętana

21.04.2023 | domhorroru.pl | underluk

Premiera: Opętana

Wydawnictwo Dom Horroru rozpoczęło wysyłkę książki „Opętana” Roberta Chichowlasa, więc uznajmy to za dzień premiery.


Książka w 2018 roku została już wydana nakładem wydawnictwo Phatnom Books i okraszona zdecydowanie lepszą okładką. Nie wiem czy wznowienie pod szyldem innego wydawcy różni się jakoś treścią.


--


W centrum Poznania rozbija się samolot lecący do Londynu z ponad setką pasażerów na pokładzie. Cudem nie ginie nikt, a ranni trafiają do szpitali. Jedna osoba pozostaje zaginiona – jest nią jedenastoletnia dziewczynka, córka kapitana samolotu.


Feralny lot miał być ostatnią szansą ratunku dla małej Magdy. Została ona opętana przez złowrogą istotę, której nie zdołali wypędzić najlepsi polscy egzorcyści.


Sytuacja zaognia się jeszcze bardziej, gdy dochodzi do kolejnej katastrofy.
Jedynymi osobami, które wiedzą, co się dzieje, są wiekowy krakowski egzorcysta Ryszard Marcinkowski oraz egzorcysta i medium Witold Meyer. Zanim jednak staną do nierównej walki, muszą się dowiedzieć, kto lub co opętało dziewczynkę. I zrozumieć dlaczego ludzie wychodzą żywi z wypadków tylko po to, by cierpieć niewyobrażalne katusze.


--


Opętana - Robert Cichowlas - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści