Ukazało się nowe wydanie Czterech pór roku

28.04.2023 | Albatros | underluk

Ukazało się nowe wydanie Czterech pór roku

Cztery pory roku” to zbiór nowel Stephena Kinga, który właśnie doczekał się nowego wydania nakładem wydawnictwa Albatros.


--


Cztery minipowieści, które dowodzą, że Stephen King jest nie tylko mistrzem grozy – równie dobrze radzi sobie z prozą obyczajową i sensacyjną.


SKAZANI NA SHAWSHANK
Więzień odsiadujący karę dożywocia za podwójne – niepopełnione – zabójstwo obmyśla plan ucieczki. Tak misterny, że może zwieść nie tylko sadystycznych strażników, ale i towarzyszy. Ekranizacja tego utworu, z Timem Robbinsem i Morganem Freemanem w rolach głównych, otrzymała 7 nominacji do Oscarów.


POJĘTNY UCZEŃ
Hitlerowski zbrodniarz ukrywający się pod przybranym nazwiskiem w amerykańskim miasteczku znajduje „godnego” siebie ucznia w osobie trzynastoletniego chłopca. Filmowa adaptacja tej minipowieści nosi tytuł Uczeń szatana.


CIAŁO
Czterech nastolatków wyrusza w drogę wzdłuż torów, by po raz pierwszy w życiu zobaczyć zwłoki. Filmowa wersja tego utworu o dojrzewaniu, z udziałem Kiefera Sutherlanda i Richarda Dreyfussa, ukazała się jako Stań przy mnie.


METODA ODDYCHANIA
Historia makabrycznego porodu, który pewien lekarz z talentem do snucia opowieści odebrał w wigilijny wieczór.


--


Tytuł oryginału: Different seasons
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Kategoria: horror / fantastyka
Liczba stron: 512
Format: 143 x 205 mm
Isbn: 978-83-6751-345-6
Oprawa: twarda
Data wydania: 26 kwietnia 2023


Cztery pory roku - Stephen King - okładka 2023

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści