Potrzebujesz przewodnika po twórczości Kinga?

31.08.2023 | arkady.eu | underluk

Potrzebujesz przewodnika po twórczości Kinga?

Wydawnictwo Arkady szykuje książkę „Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach”. Premiera już w wrześniu.


--


Książka Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach pozwala poznać bliżej twórczość słynnego króla horroru, przyglądając się jej ewolucji i wpływom widocznym w ciągu niemal pięćdziesięcioletniej kariery pisarza. Ta chronologiczna opowieść, której towarzyszą archiwalne zdjęcia i dokumenty z prywatnych zbiorów pisarza, pokazuje proces powstawania jego powieści, opowiadań i, nie tylko filmowych, adaptacji.


Stephen King jest autorem blisko 70 powieści i ponad 200 opowiadań. To jeden z najbardziej poczytnych autorów wszech czasów – jego książki sprzedały się w ponad 400 milionach egzemplarzy na całym świecie. Na podstawie prozy Kinga powstało też wiele filmów, z których najbardziej znanymi są: To, Lśnienie, Misery, Skazani na Shawshank czy Zielona mila.


Jej autorem jest Bev Vincent – autor, krytyk i redaktor, który od lat zajmuje się twórczością Stephena Kinga i ma na swoim koncie nie tylko liczne artykuły, a także książki na temat jego powieści oraz wydał z Kingiem zbiór opowiadań 17 podniebnych koszmarów. Tym razem Vincent przygotował dla fanów pisarza prawdziwą gratkę – bogato ilustrowaną książkę, w której znajdziemy wiele ciekawostek, anegdot oraz opowieści o Kingu, dotyczących zarówno jego drogi zawodowej, jak i życia prywatnego.


--


Autor: Bev Vincent
Tytuł: Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach
Tłumaczenie Wiesław Marcysiak
Tytuł oryginału: Stephen King. A Complete Exploration of HisWork, Life, and Influences
Liczba stron: 240
Format: 215 x 275 mm
Oprawa: twarda
Rok wydania: 2023
Premria: 12 września 2023


Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści