Akabra zapowiada Ducha

11.09.2023 | facebook.com/profile.php?id=100095138086712 | underluk

Akabra zapowiada Ducha

Świeżo powstałe wydawnictwo Akabra ujawniło, że ich nakładem ukaże się niepublikowana wcześniej w Polsce powieść „Duch” Thomasa Page’a.


--


Wielka Stopa. Sasquatch. Yeti. Tajemnicza człekokształtna istota od dekad zapładnia ludzkie umysły ziarnem ciekawości i lęku, będąc obiektem naukowych oraz paranaukowych dociekań, pop-kulturową maskotką, a także przerażającym monstrum z niezliczonych opowieści grozy.


Wydana w 1977 roku powieść Thomasa Page’a „Duch” z wielu powodów uchodzi za najlepszą z nich. W tej wypełnionej wartką akcją historii naukowe teorie łączą się błyskotliwie z metafizycznymi interpretacjami, a typowo horrorowy wizerunek Wielkiej Stopy jako brutalnej i niebezpiecznej bestii – z niebanalnym studium maniakalnej fascynacji, jaką od dziesięcioleci potwór ten wzbudza w ludziach.


Dla szalonego Indianina Johna Moona jest on nadnaturalnym bytem, mającym wskazać mu życiową ścieżkę. Dla białego myśliwego Raymonda Jasona, rzadką zwierzyną, którą pragnie upolować. Dla obu – treścią egzystencji, obsesją, za którą będą podążali do upadłego.


Duch” – jedna z pereł „złotej ery” amerykańskiego horroru – pojawia się w Polsce po raz pierwszy!


--


O samym wydawnictwie trudno cokolwiek powiedzieć, ale pierwsza zapowiedź wygląda interesująco. Trzeba mieć na nich oko.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści