Prószyński i S-ka szykują biografię Poe

21.09.2023 | Prószyński i S-ka | underluk

Prószyński i S-ka szykują biografię Poe

Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapowiedziało wydanie biografii „Edgar Allan Poe. Ciemna strona księżyca” Johan Trescha.


--


Edgara Allana Poego nie trzeba nikomu przedstawiać. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że autor pionierskich powieści detektywistycznych, przerażających opowiadań i nastrojowej poezji zasłynął też czymś innym: miłością do nauki. Rzucając światło na epokę, w której granice oddzielające literaturę i badania naukowe zostały zatarte, najnowszy biograf pisarza ujawnia ambicję Poego rozwijania i kwestionowania ludzkiej wiedzy. Autor Zagłady domu Usherów, nawet gdy intensywnie pracował nad swoimi utworami, nigdy nie przestawał komentować nowych odkryć, otwierając drogę na sceny literackie najwybitniejszym uczonym.


Tresch pokazuje, że Poe żył, myślał i cierpiał w otoczeniu nauki – i że wiele z jego najbardziej znanych tekstów można zrozumieć właśnie dzięki niej. Rozpoczynając historię od zadziwiającego wykładu o początkach wszechświata, który pisarz wygłosił pod koniec życia, prowadzi czytelnika przez życie postaci będącej synonimem tajemnicy i wyobraźni.Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tytuł oryginału: The Reason for the Darkness of the Night: Edgar Allan Poe and the Forging of American Science
Data wydania: 7 Listopad 2023
Wydanie: I
ISBN: 978-83-8352-141-1
Oprawa: Twarda
Format: 168 x 240
Liczba stron: 468
Cena: 69,99
Rok wydania oryginału: 2021


Edgar Allan Poe. Ciemna strona księżyca - John Tresch - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści